Manikür Nasıl Yapılır?

featured

Bakımımızı ne kadar eksik etmesekte bakımlı görünmemizi karşıya hissettiren, tırnaklarımız en önemli göstergemizdir. Manikür olmadan olmaz.  Özellikle de renkli ojelerin bu kadar trend olduğu bir dönemde bunu eksik etmemeliyiz. Bu durumda, her iki haftada bir kuaför maniküre gitmek yerine burada profesyonel şekilde evde nasıl manikür yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Evet kuaförde manikür yaptırmak yerine artık evde hemde zamanınızdan tasarruf ederek kendi manikürünüzü kendiniz yapabileceksiniz. Nasıl, kulağa hoş geliyor değil mi? Sizin için uzmanlardan topladığımız bilgileri derledik! Manikür malzemelerini toplamaya ve evde kolay manikür yazımızı okumaya geri dönüyoruz.

İlk Aşama

Manikür yapmak için metal bir törpüye ihtiyacın olacak. Tırnaklarınızı metal bir törpü ile şekillendirerek manikür yapmaya başlayabilirsiniz. Tırnaklarınızı tırnaklarınızla şekillendirerek tırnaklara da dikkat etmelisiniz. Törpülerken sağa sola ileri geri giderek değil de, tek bir yöne sağa veya sola doğru yönde törpülemelisiniz tırtıklanma olmaması için. Tırnak desenine göre manikür stillerini incelemenizi öneririz.

Her Zaman Bakımlı Görünmek için Güzellik Tavsiyeleri

Kare tırnak: Tırnaklarınızı çok fazla uzatmayın, ideal boyutu orta boy da olmalıdır. Tırnaklarınızı küt şekilde törpüleyin.
Oval tırnak: oval manikür için tırnak köşelerinizin uçlarını yuvarlak hale getirin. French oje oval tırnaklara çok iyi uyuyor!
Badem tırnaklar: Tırnakların yapısı uzunsa, badem şeklindeki manikür eğilimini takip edin.
Kısa tırnak: kısa tırnak manikürü en sert manikür stillerinden biridir. Daha uzun göstermeniz için tırnak etlerinizi geriye itebilirsiniz. Açık renkli ojeleri tercih etmeye özen gösterin.
Metal törpünüz yoksa, sünger törpüleri de kullanabilirsiniz. Güzellik pazarında gördüğün renkli ve sünger şeklinde olan törpüler kullanışlıdır. 4 aşamalı diktörgen şeklinde olan bu törpüler tırnakların kenarlarını keskinleştirmek, pürüzlülüğü hafifletmek, tırnağın üst kısmını güçlendirmek ve tırnaklarını cilalamak ve parlatmak için yardımcı olur.

2. Aşama

Sünger oje ve cila tarafı ile 3 tarafı ve tırnaklarınızı parlatın. Bu adımlar tırnakların daha parlak ve aynı zamanda pürüzsüz görünmesini sağlar

Eğer tırnaklarına çok fazla oje kullanıyorsan dolayısıyla, tırnaklarda sarıya doğru dönüşen ya da çok normal olan bir renk değişimi görmek çok normal olur. Bu kabuklardan sünger törpü sayesinde kurtulmak mümkün. Dikkat, sünger bir törpünüz yoksa eğer bu aşamayı pas geçmelisin çünkü metal törpüyle olacak bir iş değil, düşünmeyin.

3. Aşama

Evde manikür suyu hazırlamak kolaydır. Biraz ateş ve biraz su, parmaklarınızı sıcak suda karıştırın ve tırnaklarınız yumuşak olana kadar bekleyin. Manikür suyuna ne katacağınızı merak ediyorsanız, bir kaç limon damlatmayı önerebiliriz. Beyazlatır da. Elinizde nem yoksa çabuk kuruyorsa, manikür suyuna bir veya iki damla lavanta yağı ekleyebilirsiniz.

Evde manikür hazırlamak için zamanınız yoksa, tırnaklarınız duştan sonra hala yumuşakken de manikür alarmı kurabilirsiniz.

4. Aşama

Tırnaklar yumuşak olduktan sonra tekrar kurutun ve tırnak etlerinizi törpünün kenarı veya bunun için kullandığınız objeyle tırnak etlerinizi geriye itin. Burada çok keskin olmamasına dikkat etmelisin acıyabilir, hijyenik olmalı enfeksiyon kapabilir.

Bu aşamayı alışkanlık haline getirmeyi başarırsanız eğer çok fazla kütikül sorunu yaşamazsınız. Tırnak etlerin düzenli kesilmesi sürekli olarak bu etlerin uzamasına neden olur. Dolayısıyla tırnak etlerinizi kesmek yerine geriye iterek gizlemenizi tercih etmeye bakın. Gelecekte bize çok teşekkür edeceksiniz.

5. Aşama

Görünür bir kütik olmadığı için, bir kütikül kesici ile kesebilirsiniz. Bu aşamada kullandığınız makasların hijyenik olmasına dikkat etmelisiniz. Çok derinde değil, sadece fazla olan eti kesmelisin.

Ev de tırnak bakımı uygulamasının hijyeninin en güzel parçalarından birine sahip olmasıdır. Makas size ait olsa da hijyeni elden bırakmayın makasları sağlıklı bir şekilde temizlemelisiniz.

Evde,  kütikül makası, metal törpü, sünger törpü ve tırnak etini geri itecek yumuşak ünlü bir çubuk bulundurmalısınız profesyonel bir manikür için.

6. Aşama

Manikürü bitirdikten sonra, el kremi ile yumuşatabilirsiniz. Krem emildikten sonra, tırnaklara bir besleyici taban uygulayın. Bu aşama tırnaklara uzun süre kalıcı ojenin olmanın yanı sıra, bir bariyer de koyar. Tırnak cilası bile besleyici temel öğelere değer.

7. Aşama

Şimdi tırnaklarınızı renklendirme zamanı! Bu aylar trend olan, pastel renkleri kullanmayı düşünür müsünüz? Renkli tırnaklar beğenmiyorsanız en sade ve doğal olan ve her şeyle uyumluluğunu kaybetmeyen french ojeyi tavsiye ederim.

Bu yıl 2018′ de daha çok doğal ve elegan görünümler öncelikte çıkıyor. Renkli tırnaklar istiyorsan iki pastel tonun uyumundan fayda alabilir veya tam tersi metalik ojeleri tercih edebilirsin seçim senindir.

Geldik sonlandırmaya, işte bu kadar basitmiş değil mi manikür? Elveda manikür için gidilen kuaförler!

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü