Tırnakları Güçlendirmek için Yapılabilecekler

featured
service

Tırnakları Güçlendirmek için Yapılabilecekler

Tırnaklarınızı güçlendirmek için bazı alışkanlıklar ve güçlü tırnaklar için bazı yapılmaması gerekenler vardır. Tırnak bakımını tırnakları güçlendirmek için yapmalısınız ki güçlü tırnaklara sahip olun.

Kırılgan ve güçsüz tırnaklar ellerinizin hoş görünmesini ve manikürün zorlaşmasını sağlar. Tırnakların zayıflaması, besin eksikliğinden, kimyasal deterjan ve sabun gibi kimyasal ürünlere maruz kalmasından veya altında yatan bazı hastalıklardan kaynaklanabilir.

Sağlığınızı doğrudan etkilemese de, bu çok sinir bozucu olabilir. Çünkü tırnakların doğal olarak büyümesini önler ve çirkin görünmelerini sağlar. Neden güçlü tırnaklara sahip olmak varken kırılgan tırnaklara alışmayı tercih edelim? Güçlü tırnaklar ile hem daha bakımlı ve güzel hemde daha sağlıklı görünürsünüz. Tırnaklarınızı güçlendirmek ise sandığınız kadar zor değil. Kırılgan ve hassas tırnaklarınızı güçlendirmenin birçok yolu vardır.

Bu makaleden, güçlü tırnaklara kavuşmak için edinmeniz gereken alışkanlıkları ve tırnakları güçlendirmek için neler yapabileceğinizi ve tırnaklarınızı güçsüzleştiren şeylerin neler olduğunu öğreneceksiniz.

Sağlıklı Beslenerek Tırnaklarınızın Güçlenmesini Sağlayın

Tırnaklarımızın sağlıklı ve güçlü olmasını istiyorsanız, magnezyum, demir ve çinko bakımından zengin yiyecekleri tüketmelisiniz. Bu, tırnaklarınızı güçlendirerek daha az kırılgan hale getirecektir.

Güçlü Tırnaklar için Besleyici Yağlar Kullanın

Sağlıklı beslenmeye ek olarak, besleyici tırnak yağlarını bir artı olarak kullanmak tırnak yapınızı güçlendirir. Bu gibi tırnak bakım yağlarını, tırnaklarınızdan ojeyi çıkardıktan sonra, oje ve manikür uygulanmadan önce uygulanması daha iyidir.

Tırnakları Güçlendirmek için El Dezenfektani Kullanın

Eller, gün boyunca çok fazla kir ve soğuk havaya maruz kalır. Bu durumdan da tırnaklarınız nasibini alır. Ellerin ve tırnakların beslenmeli. Bu nedenle, ellerin ve tırnak etlerinin temizliğine dikkat etmelisin, aksi halde tırnakların sağlıksız büyür ve tırnaklarınız güçlü olamaz. Kullandığınız dezenfektanın doğal ürünlerden yapılmış olduğundan emin olun.

Güçlü Tırnaklar Ne Çok Soğuğu Sever Nede Çok Sıcağı

Tırnaklarınızın güçlenmesini istiyor veya gücünün formunu korumasını istiyorsanız ani sıcaklık değişimlerinden tırnakları korumalısınız. Ani sıcaklık değişimleri genel olarak zaten zararlıdır. Haricinde başlıktaki gibi, tırnakların güçlü kalması için ne çok soğuk su ile ne de çok sıcak su ile ellerinizi yıkamamalısınız. Bu nedenle, duş alırken veya suyla çalışırken ılık su kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Oje Sürme Sıklığını Düzenleyin

Sürekli tırnak ojesi sürmek veya ojeli tırnaklar ile uzun süre vakit geçirdikten sonra tırnaklarınızın hava alması gerekmekte. Ancak, oje sürmek  2. 3. katmanı oluşturarak bir kalkan görevi görür ve tırnak kırılmalarını azaltır. Oje sürme sıklığınızı dengede tutarak güçlü tırnaklara sahip olabilirsiniz, oje sürmek tırnak kırılmasını azaltacaktır. Ancak tırnakların güçlenmesi için hava alması gerektiğini de unutmayın. Bunun için tırnak ojesi 3 gün kullanın ve en az 2 gün tırnaklarınızı temizleyerek hava almasına izin verin.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Yorumlar kapalı.