Yumuşak Ellere Sahip Olmak için Maske Tarifleri

featured

Yumuşak Ellere Sahip Olmak için Maske Tarifleri

Ellerinizin yumuşak bir yapıda olması için ellerinize bakım maskeleri hazırlayabilirsiniz. Ellerdeki sertliğin ve kuruluğun nedeni genellikle deterjanlar ve kimyasal temizleyicilerdir. Ellerinizin sağlığı için bulaşık yıkarken eldiven kullanmaya özen göstermelisiniz. Bu şekilde ellerinizde meydana gelebilecek kuruluk ve çatlamayı önleyebilirsiniz. Ellerinizin yumuşak bir yapıda olabilmesi için düzenli olarak nemlendirici krem sürmeyi ihmal etmemelisiniz. Krem sürerken ellerinize masaj yaparak kan dolaşımının hızlanmasını ve ellerinizin pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bol miktarda su tüketerek ve düzenli bir şekilde beslenerek ellerinizin ve vücudunuzun sağlıklı ve canlı olmasını sağlayabilirsiniz.

Ellerinizin yumuşaması için şeker maskesi malzemeler:

·        1 çorba kaşığı şeker

·        1 çorba kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı: Sol elinizin içine şekeri alıp üzerine yavaş yavaş zeytinyağını damlatın. Daha sonra sağ eliniz ile birleştirip ellerinizi ovalamaya başlayın. Karışımı elinizi yıkar gibi 1 dakika kadar sürün, daha sonra ellerinizi 1 dakika kadar daha bekletin ve ılık bol su ile ellerinizi temizleyin. Ellerinizin yumuşak bir yapıda olması için karışımı haftada bir veya iki defa uygulayabilirsiniz.

Karbonat ile yumuşak el maskesi malzemeler:

·        1 tatlı kaşığı karbonat

·        1 tatlı kaşığı bal

·        1 tatlı kaşığı limon suyu

Hazırlanışı: Listede yer alan malzemelerin üçünü de küçük bir kase içerisine ekleyerek karıştın. Karışımı ellerinize uygulamadan önce ellerinizi yumuşak bir sabun ile temizleyin. Temizlenmiş ellerinize karışımı 1 dakika boyunca masaj yaparak sürün. Karışımı ellerinizde 10 dakika kadar bekletin. Gerekli süre kadar beklettikten sonra ellerinizi ılık su ve bitkisel sabun ile temizleyebilirsiniz. Ellerinizin pürüzsüz ve yumuşak bir yapıda olması için karbonatlı el maskesini haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.

Zeytinyağı ile el maskesi malzemeler:

·        1 yemek kaşığı zeytinyağı

·        1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi

Hazırlanışı: Malzemelerin ikisini de bir kase içerisine ekleyerek karıştırın. Hazırladığınız karışımı ellerinize 1 dakika boyunca masaj yaparak sürün ve karışımı ellerinizde 15 dakika kadar bekletin. Yeterli süre kadar ellerinizde beklettikten sonra ellerinizi bol ılık su ve bitkisel sabun ile temizleyebilirsiniz. Ellerinizin yumuşak bir yapıda olması ve ölü hücrelerin ellerinizden atılması için maskeyi haftada bir veya iki defa düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Ilık süt ile yumuşak eller için:

Bir kap içerisine ılık süt ekleyip ellerinizi sütün içerisine koyun ve 5 dakika kadar bekletip ellerinizi çıkartın. Daha sonra ellerinizi su ile yıkamadan yumuşak bir havlu ile kurulayın. Kuruladıktan sonra ellerinize nemlendirici krem ile masaj yapın. Ellerinizde aşırı derecede kuruluk var ise bu yöntemi düzenli olarak haftada 2 veya 3 defa uygulayarak ellerinizdeki kuruluğun giderilmesini sağlayabilir, ellerinizin yumuşak bir yapıda ve ipeksi görünümde olmasını sağlayabilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü