Tırnak Süsleme Yapımı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güzel detaylar gizlenir ve genel olarak son dönemlerin en popüler güzellik trendi tırnaklarında bir bütün olarak karşıtlık çıktısı alınır. Tırnaklar sadece oje değil, aynı zamanda çeşitli aksesuarlar, bantlar, yapışkan ve hayal gücünün yanı sıra, tırnak süsleme bir güzellik aracı haline geliyor ve neredeyse bir sığınak haline geliyor. Son zamanlarda, bu tırnak süsleme sanatının birçok yaratıcı modeline rastlamak mümkündür. Tırnaklar geçmişten günümüze bir kadının güzelliği ve çekiciliğinin simgesi haline gelmiştir. Bu anlamda, sadece çivi uzatmak yeterli değildir, ancak uzun yıllar hem tırnak bakımı hem de çeşitli yöntemler daha iyi gösterilmeye çalışılmıştır. Hemen her uygulama sağlıklı tırnak ile yapılabilir. Aşağıdaki şekilleri takip ederek tırnaklarınızı güzelce gösteren birkaç tırnak süsleme tekniğini öğrenebilirsiniz.

1) Oje ile Tırnak Süsleme

Bu yöntemde, ilk adım olarak, çivi yüzeyi pürüzlülükten çıkarılır ve hafifçe hasar görmeden sürülür. Çividen sonra yapılacak işlem, çivi üzerine şeffaf bir kat uygulanmasıdır. Bu temel uygulama sürecidir. Baz kuru olduğunda, belirlenen bir modelin zemin rengi opak uygulanır. Opak opaklık istenirse, bu genellikle iki katta elde edilir. Eğer zemin rengi kuru ise, özel ince uçlu bir tırnak fırçası varsa, tırnak dekorasyon işlemi istenilen şekli çizmek için uygun renkle tamamlanır. Tırnak süsleme işlemi bazen çok farklı renklerle yapılabilir. Bu nedenle, bazı oje markalarının dekorasyon amaçlı özel fırçalanmış koleksiyonları bu anlamda çok faydalıdır. Dekorasyon işlemi bittiğinde, son temel uygulama başlangıçta olduğu gibi yapılır.

2) Plakalarla Tırnak Süsleme

Tırnaklarınızı plakalarla süslemek için tasarım yapmak istediğiniz bir plaka tasarımına ihtiyacınız olacaktır. Bu plakaları, tırnak cilası satan neredeyse tüm konteynerlerden tedarik edebilirsiniz. Plaka kullanımı oje ile tırnak süsleme tekniğinden çok daha kolaydır. İlk olarak, ilk adım temel uygulamayı yapmaktır. Baz uygulandıktan sonra, seçilen zemin rengi uygulanır ve kurutma beklenir. Bu arada, seçilen plaka modeline farklı bir renkli oje uygulanır. Ardından, plakadaki fazla malzeme bir plaka temizleyicisi ile çıkarılır. Plakta bırakılan desen, damga adı verilen küçük bir aletle basılır ve istenen kısımdaki uygulamaya basılır ve son kaide sizi daha da kalıcı hale getirir.

3) Yapışkan Bant ile Tırnak Süsleme

Yapışkan bantlarla tırnak süsleme tekniğindeki diğer iki adım gibi, tabandan sonra istenilen taban rengi uygulanır. Bu aşamada, zemin renginin opaklığı çok önemlidir. Kurutulmuş zemin renginde tercih ettiğiniz yapıştırıcıyı bir çift cımbız yardımıyla kaldırarak çivi üzerine uygulanır. Yapışkan bant üzerine hafifçe basılması yeterli olacaktır. Son ana uygulama yapıldıktan sonra işlem tamamlanır.

4) Yapışkan Taşlı Tırnak Süsleme

Sahne sanatları dünyasında genellikle tercih edilen bu güzel ve göz kamaştırıcı tırnak süsleme tekniği çok basittir. Diğer dekoratif tekniklerde olduğu gibi, bu çivi süsleme tekniğinde ilk olarak taban uygulanır. Daha sonra zemin rengi opak olana kadar yayılır. Göz önünde bulundurulması gereken kısım, zemin renginin tamamen kurumasıdır. Aksi takdirde, kuru zemin rengi, yapışkan taşların uygulanması sırasında deformasyon uygulanarak görüntüyü bozar. Zemin rengi tam olarak kuruduktan sonra, istenilen ebat ve renkteki yapışkan taşlar, uygun bir cımbız yardımıyla ambalajdan çıkarılır ve tırnak üzerinde istenen alana yerleştirilir. Taşlar kendinden yapışkanlıdır, böylece onları basmaya gerek kalmadan hafifçe dokunabilirsiniz. Bu teknikle yapılan tırnak dekorasyonu, genellikle günlük olarak kullanıldığı için son kata uygulanamaz. Ancak, modeli birkaç gün daha kullanmak isterseniz, tabanı bir kez daha şeffaf renkli oje ile uygulayabilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü