Zayıflamak İstiyorum Diyenlere Tavsiyeler

featured
service

Zayıflamak İstiyorum Diyenlere Tavsiyeler

Sağlıklı ve fit bir görüntüye kavuşmak herkesin sahip olmayı istediği bir durumdur. Psikolojik ve fiziksel alamda insanı olumlu yönde etkiler. Spor ve diyetler yardımıyla bu yönde ilerleme gösterilir. Ancak her şeyin fazlasının zarar getireceğini unutmamak gerekir. Zayıflama ve kilo kaybının sağlıklı bir şekilde elde edilebilmesi için aşamaları doğru anlayarak ilerleme sağlanmalıdır. İşte zayıflamak istiyorum diyenler için tavsiyeler…

1. Düzenli Diyet Uygulamak 

Diyet yapmak kesinlikle aç kalmak değildir. Zaman alan ve süreklilik gerektiren bir durum olduğu unutulmamalıdır. Aç kalmak ya da çok az kalori almak hızlı kilo vermeyi sağlayabilir ancak sağlıklı bir durum olmaktan çıkar. Zayıflayan bağışıklık sistemi pek çok rahatsızlığın ortaya çıkmasına neden olur.

Zayıflamak İstiyorum Diyenlere Tavsiyeler
Zayıflamak İstiyorum Diyenlere Tavsiyeler

Yetişkin bir kadın günde 2000 yetişkin bir erkek ise 2400 kalori alması gerekir. Bu vücudumuzun işleyişi için gerekli olan enerjinin oluşmasını sağlamaktadır. Dengeli beslenmek çok önemlidir. Sağlığı tehdit eden ve zarar veren trans yağlar yerine zeytinyağı gibi doymamış yağlar tercih edilmelidir.

2. Yeterli Miktarda Su Tüketmek

Vücudumuzun temel bir ihtiyacı olan ve zayıflama sürecindeki adımlardan bir tanesidir. Bu miktar yaş, cinsiyet gibi birçok faktöre bağlı olarak değişim gösterebilir. Günlük ortalama kadınlarda 2,7 litre erkekler de ise 3,7 litre civarındadır. Belirtilen miktarların üzerinde su tüketimi böbreklere zarar verir ve bu durum suyu süzme işlemini gerçekleştirememesine sebep olur.

3. Düzenli Spor Yapmak 

Kilo kaybı yaşayan bir vücudun hem ilerleyişini destekleyen hem de oluşabilecek sarkma, deformasyon gibi durumların yaşanmamasında en etkili yöntemlerden biri spor yapmaktır. 3-4 gün giderek saatlerce spor yapmaktansa haftanın 5 günü giderek 1-1,5 saat ayırmak daha sağlıklı olur. Çünkü insan vücudu oluşan bu aşırı yorgunluğu, stres ve depresyon süreci olarak algılar.

Zayıflamak İstiyorum Diyenlere Tavsiyeler
Zayıflamak İstiyorum Diyenlere Tavsiyeler

Stres başladığı andan itibaren böbrek üstü bezleri normal dışı hormonlar salgılamaya başlar ve yağ yakımı durur. Bu abartma durumu aşırıya kaçarsa kas oranında da düşmeler gerçekleşir. Sağlıklı bir zayıflama hedefinden çıkmış oluruz. Yarım saat ayrılan bir doğa yürüyüşü, yürüyen merdiven ve ya toplu taşıma kullanmak yerine hareket halinde bir yaşam tarzı benimsenmelidir.

4. Uyku Düzeni Sağlamak

Karanlık ortam da ve uyku halinde salgılanan melatonin hormonu güçlü bir antioksidan ve sağlıklı yaşamın anahtarlarından biridir. Düzenli uyku aynı zamanda vücudun yağ oranı kontrolünü sağlanmasında da rol oynar.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü