Göbek Yağını Azaltmak İçin En İyi 16 Egzersiz

featured
Açık havada birlikte egzersiz yapan iki Afrikalı-Amerikalı kadın, uzun kollu spor kıyafetleri giyiyor. Koyu pembe gömlekli kısa saçlı kadın, iri yapılı büyük beden bir model. 30'larında ve arkadaşı 40'larında. Karınlarını güçlendirmek için sağlık toplarını bir yandan diğer yana kaldıran egzersiz minderleri üzerinde yerde oturuyorlar.

Göbek yağını azaltmak: karbonhidratı azaltın veya vücudunuzu sonsuz kardiyo egzersizleriyle zorlayın, karın kaslarınızdan lbs’yi çıkarmak ve abs yapmak için doğru cevap olmaz.

Aslında, titrek bir beli azaltmak için tek bir formül yoktur. Genetik ve vücut kompozisyonu nedeniyle herkes kilo değiştirir. Geleneksel “daha fazla hareket et, daha az ye” mantrasının yanı sıra, burada göbek yağını ve ötesini azaltmak için en iyi 16 egzersiz var. Bazıları evinizde de yapılabilir!

Her antrenmandan önce ısınma şart!

İşte Göbek Yağını Azaltmak İçin Egzersizler

1. Squat Bukleler

Egzersizin çömelme kısmı alt bedeninizde çalışır ve set boyunca dambılları tutmak kavrama gücünüz üzerinde çalışır ve biceps curl, kalp atış hızınızı yükseltmek için ekstra bir kas ve kardiyo zorlaması ekler.

*Not: Bunu evde yapıyorsanız, halterleri doldurulmuş su şişeleriyle değiştirebilirsiniz.

2. Burpe

Bağırsaklarınızı kaybetmek istiyorsanız, çok fazla kas üzerinde çalışmanız gerekir. Aslında, Amerikan Spor Hekimliği Koleji’nden yakın zamanda yapılan bir araştırma, 10 hızlı tempolu tekrarın, göbek yağınızı hiç olmadığı kadar hızlı yakmak için etkili olduğunu buldu.

3. Dağcı

Bir dağcı, patlayarak bir dizinizi göğsünüze çektiğinizde küçük bir kıtır kıtır. Buradaki zorluk, bir ayağınızı yerden her kaldırdığınızda vücudunuzu sabit ve düz tutmak için çekirdeğinizin fazla mesai yapmasıdır.

4. Kettlebell Salıncak

Kettlebell salıncak, tüm zamanların en iyi kalori yakma egzersizlerinden biri olabilir. Bu hareketin patlayıcı doğası, kalp atış hızınızı hemen artırır, ancak aynı zamanda çekirdeğinizi de çalıştırır.

5. Mekikler

Evet, mekiklerin veya egzersizin flab ile savaşmaya yardımcı olabileceğini duyduğunuzu biliyoruz. Hemen bir değişiklik görmeyeceksiniz ve günde 10-15 mekik çekmeniz gerekebilir. Boynunuzu veya sırtınızı zorlamamak için ellerinizi daima başınızın arkasından değil kulaklarınızdan tutun.

6. Ters Kıvrılma

Mekikleri zor buluyorsanız, bunun yerine ters kıvrılmayı deneyin, bu aynı derecede etkili ancak sırtta daha kolay. 15-20 kez tekrarlayın.

7. Yoga

Yoga bildiğiniz Shilpa Shetty gibi ünlüler için değil! Yoga yapmak tonlarca sağlık ve zindelik faydası sunar ve daha düz bir göbek bunlardan sadece biridir.

8. Çarpıntı Tekmeleri

Çarpıntı vuruşları, çekirdeğinizin kaslarını, özellikle alt rektus karın kaslarını ve kalça fleksörlerini çalıştıran bir egzersizdir.

9. Yan Plank

Side Plank veya Vasisthasana, kollarınız ve çekirdek gücünüz için iyi çalışır. Bu nedenle, güçlü bir çekirdek ve çelik abs istiyorsanız, Side Plank ile başlayın.

10. Karın Çıtırtısı

Karın egzersizi, vücudun çekirdek kaslarını tonlamak için en iyi egzersiz şeklidir. Egzersiz, çekirdek kasları güçlendirmeye, duruşu iyileştirmeye ve kasların hareketliliğini ve esnekliğini artırmaya yardımcı olur.

11. Roll-Up’lar

Egzersiz gibi, roll-up’lar karın kaslarınızı çalıştırır ve harika bir çekirdek egzersizdir. Kan akışını ve dolaşımını artıran derin nefes almayı teşvik ederler. Roll-up’lar ayrıca omurganızı güçlendirmenize, esnekliğini ve hizalamasını artırmanıza yardımcı olur.

12. Parmak Dokunuşu

Egzersizi sizin işiniz değilse, bunun yerine parmakla dokunma egzersizini deneyin. Tavana bakacak şekilde kollar yukarıya dönük şekilde yere yatın. Elleriniz ayak parmaklarınızı gösterecek şekilde kendinizi yavaşça yukarı ve öne doğru kıvırın ve mümkünse ayak parmaklarınıza dokunun. Ardından başlangıç ​​pozisyonunuza dönün, ancak kasları germek için yavaşça yapın.

13. Midenizi Tutun

En iyi yanı, bunun böyle bir egzersiz olmaması, ancak karın kaslarınızı harika bir şekilde çalıştırmasıdır. Karnınızı birkaç saniye tutun ve yavaş yavaş bırakın. Otobüs beklerken, arabada veya ofiste otururken veya herhangi bir yerde bunu yapmak harika.

14. Rus Büküm

Rus kıvrımları, gövdenizi döndürmeye yardımcı olan kaslar olan obliklerinizi çalıştırmanın en iyi yollarından biridir. Tüm çekirdek kasları içeren oturmuş bir çekirdek egzersizdir. Büküm hareketi kasların çalışmasına yardımcı olur.

15. Glute Köprüsü

Tahmin edebileceğiniz gibi, güçlü kalçalar spor performansında, yaralanmaların önlenmesinde ve günlük vücut fonksiyonlarında hayati bir rol oynar. Bu kasları güçlendirmenin en iyi yollarından biri her zaman güvenilir köprüdür.

16. Süpermen

Süpermen, üst ve alt sırt kaslarınızı güçlendirmek için en iyi egzersizlerden biridir. Düzenli olarak yapılırsa, Süpermen kalça kaslarınızı ve hamstring kaslarınızı çalıştırır.

Vücudunuzun sadece bir bölgesinde zayıflamak zor olsa da, kardiyo ve kuvvet antrenmanının bir karışımı, kazanan bir kilo verme formülü ve fevkalade tonda bir abs sağlar. Bu nedenle, aşk kollarımızı tamamen kaybetme umuduyla, yukarıdaki göbek yağı egzersizleri, egzersiz yoluyla göbek yağını yakmanın en iyi yoludur.

[ad_2]

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü