Tırnaklarınızı Güçlendirecek 6 İpucu

featured

Tırnaklarınızı Güçlendirecek 6 İpucu

Tırnaklarınızı güçlendirecek 6 ipucu önerimiz var! Tırnaklarınız çabuk kırılıyor, uzamıyor, çatlıyor veya inceliyorsa bu ipuçları sayesinde tırnaklarınızı baştan yaratacaksınız! Taze ve güçlü tırnaklar için o yöntemler…

Eldiven Giymek Tırnakları Korur

Tırnaklarınız asla sert kimyasallara veya aşırı sıcaklıklara maruz bırakılmamalıdır. Bulaşıkları yıkarken veya evinizi temizlerken koruyucu eldiven giydiğinizden emin olun. Aynısı kış ayları için de geçerlidir. Soğuk havalarda tırnaklarınızı korumak için eldiven takmanız gerekir.

Tırnaklarınızı Kısa Tutun

Çok uzun tırnaklar kısa olanlardan daha hızlı hasar görebilir. Çivilerinize verilen hasar ortalama 3 ay sürer. Bu nedenle, tırnaklarınızı çok uzun süre kullanmamaya dikkat edin. Bu, hızlı bir şekilde kırılma riskini önleyecektir. Her iki kısa tırnak da her zaman sağlıklı görünüyor.

 

Koruyucu Baz Kullanın

Oje uyguladığınızda, tırnaklarınızı kimyasalların etkilerinden korumak için doğal bir taban elde edin. Bu sadece ojede değil normal zamanda da kullanılabilir, bu sayede tırnaklarınızı daha da güçlendirirsiniz.

Tırnaklarınızın Hava Almasına İzin Verin

Tırnaklarınız zayıflarsa, tırnak cilası uygulamasından bir mola verin. Örneğin, bir ay boyunca oje uygulamayın ve bunları kendi başlarına bırakın. Söylememeye özen gösterin, yanlış anlama. Oje uygulamayın. Bu şekilde, tırnaklarınızın nefes almasına ve daha sağlıklı olmasına izin verebilirsiniz.

Tırnaklarınızı Nemlendirin

Nemlendirici kremler sadece cildiniz için değil tırnaklarınız için de önemlidir. Ellerinizi kremle masaj yaparken, tırnaklarınızı geçmeyin.

Vitamin Takviyesi

Çiviler diyetten ve dış etkenlerden etkilenir. Diyet listenizde proteinler, yeşil sebzeler, meyveler ve fındık bulunduğundan emin olun. Gerekirse, vitaminler için ek takviyeler elde edilebilir. Elbette bir uzman onayı ile!

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü