Kapat

Nasırlar için Doğal Çözümler

Anasayfa
El ve Ayak Bakımı Nasırlar için Doğal Çözümler
ABONE OL
nasır tedavisi, nasırlar için doğal çözümler

Nasırlar için Doğal Çözümler

Nasırları olanlar bilirler, o nasırların sizi nasıl rahatsız ettiklerini. Görüntüsünden ziyade verdiği acı, nasır için çözüm aramaya yetiyor. Üzülmeyin ki her derdin dermanı olduğu gibi nasırlar için de çeşit çeşit derman var. İşte nasırlar için doğal çözümler… 

Aspirin ile Nasır Tedavisi

En basit yöntemlerden bir tanesidir aspirin ile nasırı tedavi etmek. Tek bir malzeme, aspirin ile bu uygulamayı yapabilirsiniz. Bir kaç damla suya bir kaç aspirini karıştırın. Aspirinleri ezin koyu bir macun kıvamına gelene kadar karıştırmaya devam edin. Karışım tamamlandıktan sonra ayağınızdaki nasır olan bölgeye nasırların üzerine bu macundan sürün ve bandajlayarak kapatın. Yatmadan önce yapmanız tavsiye edilerek, gece boyunca ayağınızda beklemeli. Bu uygulama, nasırlar kaybolana kadar yapılabilir.

Nasırlar için doğal yöntem, nasır tedavisi, nasırlar nasıl geçer

Nasırlar için doğal yöntem, nasır tedavisi, nasırlar nasıl geçer

Mısır Nişastası ile Nasır  Tedavisi

Bu tedavi yöntemi özellikle ayakları çok terleyen kişilere önerilir. Terleme nedeniyle ayak parmaklarında nasırlar oluşabilmekte. Eğer nasırlarınızın bu nedenden dolayı yani ayaklarınız fazla terliyorsa (ayaklardaki terleme normal bir terleme değildir zor fark edilir) oluştuysa bu tedavi yöntemini uygulayabilirsiniz. Sadece ayaklarınızı mısır nişastasına bulamanız yeterli oluyor. Bu rutubeti alan besin, ayaklarınızın kuru olmasını sağlayarak nasırların oluşmasını önleyecektir.

Nasırlar için doğal yöntem, nasır tedavisi, nasırlar nasıl geçer

Nasırlar için doğal yöntem, nasır tedavisi, nasırlar nasıl geçer

İncir Yöntemi ile Nasır Tedavisi

Henüz olgunlaşmamış yeşil incirlerin sütü nasır tedavisinde sıkça kullanılan ve bilinen bir yöntemdir ve oldukça da etkilidir. Olgunlaşmamış incir sütü günde 3 defa nasırlı bölgeye nasırların üzerine sıkılır. İncir sütü yapışkanımsı olduğu için süt bölgede sabitlenecektir siz yine de sabitleme ihtiyacı duyarsanız strec filmle kaplayabilir veya bandajlayabilirsiniz.

 


“Nasırlar için Doğal Çözümler” üzerine 3 yorum

  1. alisimsekoglu says:
    • avatar BAYAN GÜZELLİK says:
  2. mukaddes says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hürriyet