Kapat

Tırnak Uzatma Kürleri

Anasayfa
El ve Ayak Bakımı Tırnak Uzatma Kürleri
ABONE OL

TIRNAK UZATMA KÜRLERİ

Özellikle kış aylarında soğuktan kırılan tırnaklarımızın uzaması zorlaşabiliyor. Tırnak uzamasını destekleyen kürlerle tırnaklarınızı uzatabilir ve kırılmalara karşı güçlendirebilirsiniz.

TIRNAK UZATMA KÜRÜ 1: ZEYTİN YAĞI

Cilt bakımının her alanında sıklıkla duyduğumuz zeytinyağı da tırnak takviyesinde faydalıdır. Uyumadan önce tırnaklarınızı yaklaşık 5 dakika boyunca zeytinyağı ile masaj yapın. Bu şekilde bırakırsanız veya pamuklu bir eldiven giyip, cildinizin yağı emmesini sağlayın.

TIRNAK UZATMA KÜRÜ 2:  PORTAKAL SUYU

Tırnaklarınızı taze sıkılmış portakal suyunda bekletin ve 10 dakika bekleyin. Ardından ellerinizi ve tırnaklarınızı ılık su ile durulayın. Portakaldaki C vitamini tırnaklarınızın daha güçlü ve daha uzun olmasına yardımcı olacaktır.

TIRNAK UZATMA KÜRÜ 3: BEYAZ SİRKE

Beyaz sirkeyi bir kaba koyun ve iyice temizlediğiniz ellere sabun koyarak 5 dakika bekleyin. Ardından ellerinizi temizleyin ve bir dezenfektanla iyice çivi uygulayın.

TIRNAK UZATMA KÜRÜ 4: LİMON SUYU

Limonun sararmış tırnakların rengini düzelttiği bilinen bir gerçektir. Öte yandan, limon tırnakları güçlendirir ve parlamasına izin verir. 1 çorba kaşığı limon suyu ve 3 çorba kaşığı zeytinyağı karıştırın ve tırnaklarınızı bu karışıma daldırın. 10 dakika bekledikten sonra durulayın. Limon dilimleme ve tırnaklarınızı başka bir yönteme daldırma.


“Tırnak Uzatma Kürleri” üzerine 2 yorum

  1. Elcin Kocak says:
  2. Sanem Akdari says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir