Kapat

TIRNAK UZATMA KÜRLERİ

Özellikle kış aylarında soğuktan kırılan tırnaklarımızın uzaması zorlaşabiliyor. Tırnak uzamasını destekleyen kürlerle tırnaklarınızı uzatabilir ve kırılmalara karşı güçlendirebilirsiniz.

TIRNAK UZATMA KÜRÜ 1: ZEYTİN YAĞI

Cilt bakımının her alanında sıklıkla duyduğumuz zeytinyağı da tırnak takviyesinde faydalıdır. Uyumadan önce tırnaklarınızı yaklaşık 5 dakika boyunca zeytinyağı ile masaj yapın. Bu şekilde bırakırsanız veya pamuklu bir eldiven giyip, cildinizin yağı emmesini sağlayın.

TIRNAK UZATMA KÜRÜ 2:  PORTAKAL SUYU

Tırnaklarınızı taze sıkılmış portakal suyunda bekletin ve 10 dakika bekleyin. Ardından ellerinizi ve tırnaklarınızı ılık su ile durulayın. Portakaldaki C vitamini tırnaklarınızın daha güçlü ve daha uzun olmasına yardımcı olacaktır.

TIRNAK UZATMA KÜRÜ 3: BEYAZ SİRKE

Beyaz sirkeyi bir kaba koyun ve iyice temizlediğiniz ellere sabun koyarak 5 dakika bekleyin. Ardından ellerinizi temizleyin ve bir dezenfektanla iyice çivi uygulayın.

TIRNAK UZATMA KÜRÜ 4: LİMON SUYU

Limonun sararmış tırnakların rengini düzelttiği bilinen bir gerçektir. Öte yandan, limon tırnakları güçlendirir ve parlamasına izin verir. 1 çorba kaşığı limon suyu ve 3 çorba kaşığı zeytinyağı karıştırın ve tırnaklarınızı bu karışıma daldırın. 10 dakika bekledikten sonra durulayın. Limon dilimleme ve tırnaklarınızı başka bir yönteme daldırma.

“Tırnak Uzatma Kürleri” üzerine 2 yorum

  1. Elcin Kocak says:
  2. Sanem Akdari says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir