Zayıflamak için Hazırlık Diyetleri

Zayıflamak için Hazırlık Diyetleri
Zayıflamak için Hazırlık Diyetleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zayıflamak için Hazırlık Diyetleri

Fazla kilolardan kurtulmak için ameliyatta olsanız dolaylı veya dolaysız olarak çözüme giden tek şey beslenmeden geçiyor. Zayıflamak için hazırlık diyetleri programlayarak kendinize, sıkı bir diyet ile fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. İstediğiniz kiloya ulaştıktan sonra ise yine bu kiloyu korumak için hayatınız boyunca sağlıklı beslenme düzenine kendinizi alıştırmalısınız.

Günümüz koşullarında özellikle GDO’lu ürün ve kimyasal maddelerin eklendiği çok sayıda gıda ve gıda ürünlerine maruz kalmaktadır. Bu durum kişilerin vücutta bazı sağlık ve kilo sorunlarına sebep olmaktadır. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de artan obezlik kişinin özgüvenini ve kendini toplumdan soyutlamasına da sebep olmuştur. Bu yüzden kişinin vücut görünümü çok önemli bir soruna dönüşmüştür. İnsanlar vücutlarına ve görünümlerine daha çok değer vermeye başlamıştır. Kilolarından memnun olmayan insanlar diyet yapmaya başlayarak fit vücuda kavuşmak istemiştir.

Gelişmiş ülkelerde gün geçtikçe artan ve büyük bir sorun haline gelmeye başlayan obezite için bazı zayıflatma ve yürüyerek zayıflama uygulamaları (örneğin sweatcoin) artmaya başlamıştır. Çok fazla kilolara sahip kişiler için bazı hazırlık diyetleri yaparak vücutlarına ve sağlığına zarar veren kimyasal yollardan uzak durup sağlıklı bir şekilde zayıflamaya çalışmışlardır. Tüm dünyada ve ülkemizde obezler için hazırlık diyetleri değişmekle birlikte bazı içecekler ve yiyecekler alınarak fazla kilolardan kurtulmak mümkündür.

Sabah Diyet Menüsü

2 bardak su, 1 haşlanmış yumurta beyazı, yarım kepekli ekmek ve salatalık.

Öğlen Diyet Menüsü

2 bardak su, bazı meyveler ( elma, erik, çilek, karpuz), bir tabak yoğurt, lor peyniri, havuç, mideyi çok iyi korumaya yardımcı olan maydanoz, bir bardak süt ve kepekli ekmek.

Akşam Diyet Menüsü

3 bardak su, kepekli ekmek, çok az yağlı veya yağsız bir yemek (örneğin mercimek çorbası, 2 haşlanmış yumurta beyazı, sebzeli yemek olan menemen gibi), maydanoz suyu, karnıbahar, brokoli, sarımsaklı yoğurt ve yemek bitiminde yemeklerin hazmı için 200 ml’lik bir maden suyu ve mikropları öldürme açısından limonlu çay içilebilir.

Tüm bunlar yapıldıktan sonra zayıflamak için sabır ve dirayet gösterildiğinde mutlaka sonuç alınacaktır aksi taktirde fazla kiloların artması beraberinde obezlik önlenemeyen bir sorun haline dönüşüp iyice kendi kalıplarına ve yaşadığı yere hapis olunarak toplumdan dışlanmış bir ruh haline bürünme olasılığı çok yüksektir Genellikle bu tür vakalar uygun bir diyet, doğru bir beslenme şekli ve diyet süresi çok önemlidir. Saydığımız tüm bu etmenler yapıldıktan sonra hem sağlık açısından hem de güzel bir vücuda sahip olmamak imkansızdır.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü