Diyet Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

featured

Diyet Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaşam tarzımıza baktığımızda genel olarak reklamlardan etkilenerek ürün alma durumu çoğu zaman gündemimizdedir. Aslında bu tip şeyler belki bizi memnun eder ama sonrasında bir felaketle sonuçlanır ve biz bunu çok geç fark ederiz. Fazla kilo alma, hemen hemen herkesin büyük sorunu olmuştur.

Bunun ortaya çıkmasında da irade her zaman büyük rol oynar. İradesiz davranarak sağlıksız beslenir ve hayatımızı olumsuz koşullarda sürdürürüz. Bu durumun önüne geçmek için çoğu seçenekleri yapamayacağımızı düşünerek her zaman vazgeçme hissine kapılırız. Mesela istediğimiz kiloya ulaşmak için diyete başlamak gibi. Aslında söylediğimiz gibi istekli ve iradeli olursak bunun beraberinde çözüm yolu bulabileceğimiz bir gerçektir.

Sağlıklı Beslenme Düzeni Oluşturmak 

Örneğin markete gideceğiniz de kesinlikle açken gitmemelisiniz. Bunun faydasını emin olun göreceksiniz. Sonrasında elinizde mutlaka önceden hazırlanmış alacaklarınızın yazılı olduğu bir çizelge ile markete girmelisiniz. Böylece kendinizi şartlayarak bu liste dışına çıkmadan alışveriş yapabilir ve sağlıksız ürünlere yönelme gibi bir durum yaşamazsınız.

Tabi ki bunu yaparken de yine istekli olduğunuzu ve çok emek verdiğinizi, kilolarınızı çok zor verdiğinizi düşünerek davranırsanız kendinizde daha çok olumlu izler göreceksiniz. Kilolu iken tam 1 saatte giyinip hiçbir şeyi beğenmediğiniz anları düşünün, hatta daha fazla kilolu insanlar çoraplarını bile giymekte zorluk çekiyor sizde onlardansanız tüm bu yaşadığınız zorlukları düşünün ve kilo verdiğiniz zaman ki giydiğiniz giysilerin üzerinizdeki duruşunun güzelliğini düşünün. Kendinizi hafif hissetmenin mutluluğunu düşünün. Bu bile sizi mutlu edecek ve motive olmanızı sağlayacak etkenlerden biridir.

Kilo Almamak için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son olarak diyet yaparken az kalorili yemekler ve ürünler tüketirsiniz fakat uygulamayı unuttuğunuz küçük bir ayrıntı vardır. Yemekler az kalorili de olsa öğünlerin tüketim zamanı ve porsiyondaki azlığı çokluğu gibi konularda eksik uygulamalar yaparsınız. Bunun için her öğünün olması gerektiği saat aralığında tüketilmesi ve ayrıca bu öğünler arasında ara öğün şeklinde az miktarda öğünler tüketilmelidir.

Ve tabi ki akşam Saat 19:00 dan sonraya akşam yemeği bırakılmamalıdır. Belirtilmiş olan saat sonrasında su ve çay tüketilebilir. Öğünlerinizi tüketirken sindirim sisteminin iyi çalışabilmesi için öğünleri yavaş yavaş tüketmeniz gerekmektedir. Öğünleri çiğneme konusunda biraz daha fazla enerji sarf etmelisiniz.

Günde en az 3 litre su tüketimi yaparak metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Az kalorili mutlu günler bizimle olsun. Sağlıklı yaşamak güzeldir.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü