Yüksek Ateş Nasıl Düşürülür?

Yüksek ateş nasıl düşürülür?
Yüksek ateş nasıl düşürülür?

Yüksek Ateş Nasıl Düşürülür?

Yüksek ateş sorunu vücudumuzun enfeksiyonla mücadelesinin bir sonucudur. Yetişkinlerde ateşin 103 F (39,4 ℃) daha yüksek olmadığı durumlarda kesinlikle endişe edilmemelidir. Evde ilk yardım amaçlı olarak hemen uygulanabilecek bazı yöntemler ise hayat kurtarıcı olabilir. İşte o yöntemler;

Yüksek ateş nasıl düşürülür?

En Önemlisi Bol Su İçilmeli

  • Yüksek ateş durumunda vücudunuz terleme ile çok su kaybetmektedir. Bu sıvıların kaybını önlemek için de bol bol su içmek gereklidir.
  • Ilık su ile banyo yapmak ise mutlaka denenmesi gereken bir yöntemdir. Bu şekilde vücudunuz çok daha çabuk soğutulabilecektir.
  • Adaçayı ve ıhlamur gibi bitki çaylarını tüketmeniz de oldukça iyi bir destekleyici olacaktır. Limon da ilave edilince daha çabuk ferahlık sağlayacaktır.
  • Soğuk kompres uygulamasını kesinlikle küçümsemeyin. Buzlu soğuk suya bir bezi batırın ve alın veya göğüs üzerine bezi koyun. Bezler vücut sıcaklığına ulaştığında yani ısındığında tekrar soğuk suya koyarak bu işlemi sık sık tekrarlayın.

Ancak mutlaka bu süreçte doktorunuza başvurarak müdahalede gecikmeyin. Bu yazıdakileri uygulamadan önce doktorunuza danışmayı unutmayın.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü