Varis Selülite Mi Sebep Oluyor?

featured

Varis Selülite Mi Sebep Oluyor?

Selülit problemi olan birçok kadının asıl altında yatan sıkıntısı, varis hastalığı olabilir. Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Okan Dost, konuyla ilgili bilgiler verdi.

Kalça ve bacaklardaki yağ dokusu hücrelerinin yapısındaki değişiklik nedeniyle selülit artmaktadır. Selülit genellikle varis hastalığı nedeniyle oluşur. Birçok kadın selülitten şikayet ediyor. Bununla birlikte, incelemeler sonucunda birçok hastada selülitin arkasında varisli damarlar vardır. Varis tedavisi ile selülit de azalmaya başlar. Bu nedenle, selüliti olanların kalp damar cerrahı tarafından değerlendirilmesi gerekir.

Varis Selülite Mi Sebep Oluyor?
Varis Selülite Mi Sebep Oluyor?

Varis ve Selülit İlişkisi

Selülit tedavisinde uzmanlaşmış birçok hekim mezoterapi, ultrason, termoterapi, egzersiz, ilaç, pressoterapi gibi yöntemler kullanır. Bununla birlikte, selülit oluşumunun mekanizması incelendiğinde, varis tedavisi göz ardı edilir ve doğrudan tedavi başlatılır. Bu, soruna çok kısa vadeli geçici çözümler getirir.

İlginizi çekecek olduğunu düşündüğümüz başka bir makale: Pürüzsüz Bacaklar İçin 4 Bakım Kürü Tarifi

Bu nedenle, eğer selülit tedavisine başlanacaksa, görünür varis hastalığı olmasa bile, bu hastalar venöz yetmezlik açısından değerlendirilmeli ve tanı ve tedaviden sonra doğrudan selülit tedavisine başlanmalıdır. Selülit ve varis birbirinden ayrılamaz. Varikozun toplumumuzun % 70’inde tedavisi aynı zamanda selülitlerin aynı oranda tedavi edilmesi anlamına gelir. Diğer yardımcı yöntemler cildin daha çabuk iyileşmesini ve şekillenmesini sağlar.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü