Tırnak Mantarı Nasıl Geçer?

featured

Tırnak Mantarı Nasıl Geçer?

Tırnak mantarı sorunu ülkemizde sık görülen bir sorundur. Yetişkinlerde daha sık görülür. Tırnak mantarı hastalıkları, ağrının gelişmesi, diğer enfeksiyonlara neden olması ve bulaşıcı olması nedeniyle ciddi bir sağlık sorunudur. Yaşlı hastalara, şeker hastalarına ve bağışıklık düşüklüğü olan hastalara özel dikkat gösterilmelidir. Ayrıca, el ve ayak tırnaklarında ciddi estetik sorunlara neden olur.

Lazer Tedavisi ile Tırnak Mantarı Tedavisi

Lazer tedavisi tırnak mantarının en etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Lazer tedavileri; Düşük risk ve geniş güvenli kullanım, yüksek hasta uyumu ve klinik iyileşme ile tırnak mantarlarında ilk tedavi seçeneklerinden biridir. Ayak tırnağına uygulanan lazer ışığı tırnak yatağına tırnağın etrafındaki yumuşak dokuya zarar vermeden uygulanır. Ayrıca tüm tırnaklara da uygulanmalıdır, çünkü diğer parmaklardaki tırnaklar da gizli bir mantar içerebilir. Lazer tedavisi sırasında hafif bir ısınma hissi hissedilir. Ağrı kesici veya anesteziye gerek yoktur. Uygulamadan hemen sonra günlük aktivitelerinize geri dönebilirsiniz.

Lazer ile tırnak mantarı tedavisi yaklaşık 15 dakika sürer. Bazı hastalar için bir seanslık tedavi yeterlidir, bazı hastalar (çok gelişmiş) daha fazla seans (6-8 seans veya daha fazla) gerektirir. Lazer işleminden hemen sonra pedikür yapılabilir veya oje sürülebilir. Burada önemli olan, lazer işleminden önceki dönemdir. Tüm ojelerinizi temizlemeli ve lazer prosedürü uygulanmadan 1 gün önce ayak temizlemenizi yapmalısınız.

Mantar hastalığı çevresel faktörlere bağlı bir rahatsızlık olduğu için tekrarlaması mümkün olabilir. Bu nedenle mutlaka hastalıktan korunmak için uzmandan bilgi alınmalıdır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Yorumlar kapalı.