Supra Protein İle Kolajen Kullanmaya Başlayın!

featured

Türkiye’nin önde gelen kolajen takviyeleri markası Supra Protein, Türkiye’de ilk ve tek olma özelliğiyle önce çıkan kolajen takviyeleriyle adından söz ettiriyor.

Tavuk ve yumurta kabuğu zarı kaynaklı kolajen takviyelerini ilk kez Türkiye’de kullanıma sunan marka, Kore menşeli doğal avlanış balık kolajeni (marine collagen), doğal ortamında beslenmiş sığırlardan üretilen kolajen kaynaklarını da ürünlerinde kullanarak rakiplerinden ayrışıyor.

Kolajen Nedir? 

Kolajen, cildin esnek ve sıkı olmasından sorumlu temel proteindir. Bunun yanı sıra eklemlerimiz, saç, tırnaklar, bağ dokusu ve kemiklerimiz de bol miktarda kolajen içerir. Kolajenin azalması bu bölgelerde sorunlar yaşamamıza sebep olur.

Zamanla yaşlanmaya bağlı olarak vücudun kolajen üretimi azalır. Ayrıca aktiviteye bağlı fiziksel hasarlar sonrası oluşan sakatlıkları gidermek için de vücuda dışarıdan kolajen desteği verilmesi gerekebilir.

Vücuttaki toplam proteinin %30’unu oluşturan kolajen; cilt, eklemler, kıkırdak, kan damarları, tendon ve bağırsağın ana bileşenidir. Ayrıca dokuları bir arada tutan ve cilde elastikiyet sağlayan doğal bir protein olarak öne çıkar. Kolajen, vücudunuz tarafından besinlerden alınan amino asitlerle üretilebilen bir proteindir, fakat yaşlandıkça bu miktar düşer ve düşük kaliteli kolajen üretilir. Herkes farklı oranlarda kolajen kaybeder. Bunun sebebinin büyük bir kısmı yaşlanma süreci ile alakalı olsa da çevre ve genetik faktörlerin de katkısı vardır.

Kolajenin Faydaları

Kolajenin en bilindik faydalarının başında cilt sağlığı gelir. Cilde güç sağlayan kolajen; nem, dayanıklılık, dolgunluk verir ve pürüzsüz bir görünüm sağlamaya yardımcı olur. Böylece kırışıklık görünümünün azalmasında cildinizi destekler. Kolajenin diğer faydaları ise şöyle sıralanabilir:

  • Selüliti azaltmaya yardımcı olur.
  • Saç ve tırnakları güçlendirir.
  • Kemik ve fiziksel performans gücünü destekler.
  • Eklem ve kıkırdakları destekleyerek ağrıları azaltabilir.
  • Kolajenden oluşan bağırsak astarındaki bağ dokusuna yardımcı olduğu için sindirim sisteminde büyük rol oynar. Özellikle Geçirgen Bağırsak Sendromu’ndan (IBS) muzdarip kişiler için tavsiye edilir.
  • Yaşlandıkça azalan kas kütlesinin geri kazanılmasına katkı sağlar.

Kolajen Zararlı Mıdır?

Herkesin merak ettiği “Kolajenin zararı var mı?” sorusu şu şekilde cevaplanabilir: Kolajen, doğal bir proteindir ve vücutta doğal olarak bulunduğu için kayda geçen bir zararı bulunmamakla birlikte ihtiyaç duyulan miktardan fazla kolajen tüketen hassas bireylerde midede şişkinlik hissi, ve ağızda kötü tat bırakma ihtimali bulunur. Kronik hastalığı bulunanlar ve düzenli ilaç kullananların kolajen takviyesini doktoruna danışarak tüketmesi önerilir.

Kolajen Nasıl Kullanılır?

Kolajen takviyesini nasıl alacağınız kişisel tercihinize bağlıdır. Tablet olarak tüketilebileceği gibi saşede sunulan kolajeni içeceğinize katarak kullanabilirsiniz. Toz formda kolajeni, günde bir ölçek su ya da tercihinize bağlı bir içeceğin veya yiyeceğin ( çorba, yoğurt, yemekler vb.) içine karıştırarak içebilirsiniz.

Supra Protein Nedir?

Supra Protein, Türkiye’de kolajen konusuna yoğunlaşmış uzman bir markadır. Türkiye’de ilk ve tek özelliğe sahip içerikteki kolajen takviyelerini doğrudan son tüketicilerin kullanımına sunar. Resmi satış web sitesinden veya online Pazar yerlerindeki resmi mağazasından alışveriş imkânı sunmasının yanı sıra, eczane ve güzellik merkezi bayilerinden de ürünler temin edilebilir.

Ürünlerinde sadece helal sertifikalı ürünleri kullanan marka, koruyucu, şeker ilavesi içermeyen Tarım Bakanlığı onaylı ürünlerini Türkiye’nin her yerine ücretsiz kargo imkanıyla göndermektedir.

Supra Protein Kolajen Ürünleri

Supra Protein ürünleri toz saşe, toz kavanoz ve tablet olarak üç ayrı seçenekle sunulur. İçeriklerinde kolajene ek olarak çeşitli vitaminler, çinko, hyaluronik asit gibi değerli bileşikler bulunur. Beef Collagen sığır kaynaklı, Marine Collagen balık kaynaklı kolajen içerirken; Collagen Beauty Formula kolajen ek olarak zengin içeriğiyle cilt, saç ve tırnaklar üzerinde oldukça hızlı bir etki sunar.

 Multi Collagen Complex ise Türkiye’de bir ilk olarak sığır, balık, tavuk ve yumurta kabuğu zarından elde edilen kolajen peptidlerinden oluşan, 5 Tip kolajen içeren ( TİP 1 , TİP 2, TİP 3, TİP 5 & TİP 10) bir gıda takviyesidir.

Kolajenin yanı sıra C vitamini ve çinko takviyesi olan Vitamin C+Çinko ürünü ise toz efervesan formundadır.

Siz de kolajen desteği ile sağlıklı bir cilde kavuşmak, eklem ve bağ dokularınızı desteklemek, yaşlanmanın olumsuz etkilerine karşı savaşmak, kas ve kemiklerinizi kuvvetlendirmek istiyorsanız https://www.supraprotein.com/ ürünlerini güvenle tercih edebilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü