Sigarayı Bırakmanın Yolları

featured

Sigarayı Bırakmanın Yolları

Sigaranın zararları saymakla bitmeyen bir tane bile faydası olmayan kötü bir alışkanlıktır. Sigara içenlerin çoğu bu durumdan rahatsızdır. Rahatsız olmalarına rağmen birçok insan sigara tiryakiliğinden kurtulamamakta. Sigarayı bırakmak gerçek bağımlısı için ciddi irade istemektedir. Benim iradem zayıf ben bırakamam demeyin. Her şeyin bir yöntemi vardır. Sigara bırakmanın elbette yöntemi vardır. Yapmanız gereken şey size en uygun yöntemi seçmektir.

Sigarayı Nasıl Bırakabilirsiniz?

  • İlk yol içtiğiniz sigara markasını değiştirin. Yıllardır alışık olduğunuz markayı değil de size en kötü gelen içmekten hiç keyif almadığınız markayı seçin. Sigaradan aldığınız keyfin azalmasına hatta yok olmasına sebep olacak bir yöntem bu yöntem.
  • Yaktığınız hiçbir sigarayı bitirmeyin. En fazla yarısına kadar için ve söndürün. Mümkünse 1-2 nefes aldıktan sonra söndürmeye bakın. Bunu yapamıyorsanız tam tersini yapıp abarttın. Filtresine kadar için ve o pis tadı iyice hissedin. Bunu bir koşul olarak koyarsanız o pis tadı almamak için sigara içmekten kaçınabilirsiniz.
  • Sigarayı bırakmak için kendinize bir tarih belirleyin. Elbette bu tarih çok ileri bir tarih olmamalı. Çok ileri tarihe atarsanız sizde iyi biliyorsunuz ki o tarih gelir geçer. Sigarayı bırakma tarihiniz gelmeden yaklaşık 2 hafta önce katran ve nikotin içeriği düşük markaları için. Bu sizin günlük aldığınız ve almaya alıştığınız nikotin ve katran miktarını azaltacak ve içmediğinizde daha az zorlanmanız da etkili olacaktır.
  • Sigarayı bırakmaya başladığınız ilk zamanlarda canınız her sigara çektiğinde su ve özellikle süt içmeyi deneyin. Süt içtikten sonra canınız sigara çekse ve dayanamayıp yaksanız bile size hiç keyif vermeyecek 2. nefesi almadan söndüreceksiniz.
  • İçmediğiniz her gün için kendinize ufak ödüller verin. Bu güzel bir yemek olabilir. Hatta bu ödülleri günlük haftalık ve aylık olarak çoğaltın. İçmediğiniz her ayın sonuna almak istediğiniz bir şeyi koyabilirsiniz. Sonuçta bir ay sigaraya vereceğiniz parayı isteklerinize harcamış olacaksınız.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Yorumlar kapalı.