Topuklu Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

featured
Topuklu Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Topuklu Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bayanların vazgeçilmezleri arasında hatırı sayılır yere sahip olan ayakkabılar ve özellikle topuklu ayakkabılardır. Nasıl olmasın ki topuklu ayakkabı fiziği en iyi gösteren üründür. Fiziği iyi göstermekle de kalmayıp elbisenin şıklığına şıklık katan kaliteyi arttıran bir model. Bu kadar güzel özelliğin yanında bir kötü yanı var ki o da diğer ayakkabı modelleri kadar rahat olmamasıdır. E o kadar kusur kadı kızında da olur sonuçta. Ama topuklu ayakkabı modellerini alırken bazı durumlara dikkat etmeniz durumunda bu rahatsızlık ortadan baya baya kalkabilir. Bayanların alışveriş sırasında çok zaman harcandığı bilinen bir gerçek. Bu durumda saçma bir durum değil. Özellikle topuklu bir ayakkabı modeli almak isteyen bayan muhakkak ki biraz fazla zaman harcamak zorunda. Önemli olan harcanan zamanın işe yaraması ve en rahat modeli alabilmek.

Topuklu Ayakkabı Seçerken İşinize Yarayacak Tüyolar

Her ayakkabı alırken olması gerektiğinden daha fazla gereken durum ayağınıza en iyi uyan topuklu ayakkabıyı almanızdır. Topuklu ayakkabı da ayakkabının topuğu sayesinde yükselen ayak zaten normal bir durum olmadığı için sizi zorlar. Birde ayakkabı ayağınıza büyük ise ayağınızın öndeki boşluğa doğru kayması kaçınılmaz bir sondur. Bu durum sizin için topuklu ayakkabıyı tam bir eziyete dönüştürür. Topuklu modeli denerken ayağınızı olabildiğince öne kaydırmaya çalışın. Öne kaydırdığınızda topuk kısmında işaret parmağının sığabileceği bir boşluk oluşuyorsa o numara size büyüktür ve asla rahat edemezsiniz.

Daha önceden olan ayak tabanı ağrılarınız varsa topuklu ayakkabı da bu ağrılar artış gösterir. Buna yapabileceğiniz tek rahatsızlığa göre tam yada yarı ortopedik taban kullanmak olacaktır. Tabana yerleştirilen tabanlıklar ağrılarını tetikleme sorununu ortada kaldırın. Ayağınızın ön tarafında sorun yaşıyorsanız silikon maddeli yastık da denilen ürünleri kullanın.

Yeni topuklu ayakkabı giymeye başladıysanız ya da bir türlü topuklu ayakkabı modellerine alışamamış ama vazgeçemiyorsanız topuklu ayakkabı da dikkat etmeniz gereken ilk şey topuk kalınlığı olmalıdır. İnce topuk daha çok denge ister her zaman. Bu durumda yürümeyi biraz daha zorlaştırır. Topuk kalınlaştıkça denge kurma rahatlığı artar.

Topuğu gibi ayakkabının eğimine de dikkat etmeniz lazım.

Topuklu ayakkabının eğimi ne kadar dik ise sizi o kadar zorlar. Eğimi çok dik topuklu ayakkabı modelleri, eğimi daha az dik olan modellere göre daha çok ayağa hasar verir. Eğer ki ayak parmaklarınızda nasır başlangıcı ya da herhangi bir rahatsızlık başlangıcı var ise alacağınız topuklu modelin burun kısmının açık olması rahatsızlığınızın artmasını engeller.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü