Kapat

Saçları Uzatan Aloe Veralı Şampuan Tarifi

Anasayfa
Saç Bakımı Saçları Uzatan Aloe Veralı Şampuan Tarifi

Aloe Vera ile Saç Bakımı 

Aloe veranın faydaları keşfedildikçe popülerliği git gide artmaya da devam ediyor. Bu zamana kadar aloe vera cilt bakımı tarifleri paylaştık. Şimdi ise saç bakımı için aloe vera çözümleri paylaşıyoruz. Özellikle saçlarını uzatmak isteyenler için bu çok iyi bi’ haber ki aloe vera saç uzatma konusunda çok etkili! Doğal bir kozmetik ürünü denilebilir olan aloe vera, hem cilt bakımında hem de saç bakımında çok faydalı. Saçlarımız için aloe veranın faydalarından yararlanmak için en pratik olarak duş sırasında kullanabiliriz. Biz de bunun için sizlere bir aloe veralı şampuan tarifi paylaşıyoruz. Saç uzatmak isteyenler mutlaka denemeli!

Saçları Uzatan Aloe Veralı Şampuan Tarifi

Malzemeler:

  • 300 ml damıtılmış su
  • 1/3 su bardağı kastil sabunu
  • Birkaç damla jojoba yağı
  • 1 su bardağı aloe vera jeli
  • 1 kapsül E vitamini yağı

Hazırlanması:

Rendelenmiş kimyon sabunu ve suyu bir tencereye ekleyin, eriyene kadar karıştırın. Daha sonra aloe vera jeli, E vitamini yağı ve jojoba yağı ekleyin, iyice karıştırın.

Karışımı bir şampuan şişesine dökün. Şampuanı kullanmadan önce sallamayı unutmayın. Aloe vera şampuanını buzdolabında 1 aya kadar muhafaza edebilirsiniz.

Aloe Veralı Şampuanın Saça Faydaları

Bu şampuandaki her malzeme saç için bir avantajdır. Jojoba yağı saçların nemlenmesini, beslenmesini ve kepek sorununu önlenmesini sağlar. E Vitamini saçtaki yağ üretimini ve pH seviyelerini dengeler, kan dolaşımını arttırır ve böylece saç uzamasını da destekler.

Aloe vera, anti-mikrobiyal özelliklere sahip. Ayrıca, iltihap önleyici özelliklerinden dolayı mantar, saç kıran gibi saç derisinde oluşabilecek sorunlara karşı koruyor. Saçları sağlığına kavuşturuyor ve saçta ipeksi bir yumuşaklık bırakıyor.

Bayan Güzellik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir