Saçları Güçlendiren ve Uzamasını Destekleyen Kür

Saçları Güçlendiren ve Uzamasını Destekleyen Kür
Saçları Güçlendiren ve Uzamasını Destekleyen Kür

Saçları Güçlendiren ve Uzamasını Destekleyen Kür

Bu saç kürü tüm saç tipleri için uygun olan bir kürdür. Hemen hemen herkesin bildiği; saç uzatma, saç gürleştirme ve saç güçleştirmek amacıyla kullanılıyor. Özellikle saçlarınızı sürekli işlemlerden geçiriyorsanız, sürekli ısılı saç şekillendiricileri kullanarak yıpratıyorsanız, mutlaka saç bakımı uygulamanız şart. Aksi takdirde saçlarınız ne kadar güçlü olursa olsun bir süre sonra yanmaya, sertleşmeye ve kopmaya yüz tutacaktır. Bu gibi saç problemlerin önüne geçmek için bu güçlendirici kürünü uygulamanız halinde saçlarınız her zaman yeniden doğacak ve gücüne güç katacak. Uygulayacak olduğunuz bu kür sayesinde saçlarınız hiç olmadığı kadar parlak görünecek.

Saçları Güçlendiren ve Uzamasını Destekleyen Kür
Saçları Güçlendiren ve Uzamasını Destekleyen Kür

Ancak gerçeği söylememiz gerekirse saçlarınız yanıksa eğer şuanda bilinen garantili bir saç onarıcı yanık kurtarıcı bir tarif, kozmetik veya dermatolog ürün, serum gibi ürünler yok. Belki çok uğraşlar sonucunda kurtulabilir fakat ölü saçı canlandırmaya verecek olduğunuz zamanı, keserek hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Evet saçlar dipten çıkıyor fakat saçlar sağlıklı ise uzama hızlanıyor. Dolayısıyla düzenli olarak kırıklarınızı aldırmanız saç uzatmak isteyenler için ne kadar saçlarını kestirmek iyi bir fikir olmasa da saçların uzamasına yararlıdır. Saçlarınız yanık değilse güçlendirmek ve saç uzatmak için hem ekonomik hem çok etkili olan meşhur saç kürünü bilmiyorsanız tanışmaya hazır olun…

Saç Güçlendirici Kür Tarifi

Malzemeler:

  • Evigen
  • Bemiks ampul
  • bepanten ampul
  • Yılan yağı
  • Tatlı badem yağı
  • Çam terebentin yağı

Hazırlama:

Malzemeleri, evigen, bemiks ve bepanthen ampullerini eczaneden satın alabilirsiniz yağları ise aktardan satın alabilirsiniz. Evigen, bemiks ve bepanthen ampullerini elinize havlu peçete veya havlu sararak kırın. İçindeki havayı parmağınızla hafif vuruşlar yaparak atarsanız daha kolay kırılır. Ardından saçlarınızın hacim ve uzunluğuna göre yağ miktarlarını çam yağını daha az eklemek şartıyla eşit şekilde ekleyin. Bir ölçek vermek gerekirse 3 tatlı kaşığı yılan yağı, 3 tatlı kaşığı badem yağı 1 tatlı kaşığı çam terebentin yağı ekleyin. Homojen bir görünüm elde edesiye kadar karıştırın.

Saçları Güçlendiren ve Uzamasını Destekleyen Kür
Saçları Güçlendiren ve Uzamasını Destekleyen Kür

Öncelikle saç diplerinize uygulayın. Saç derinize masaj yaparak uygularsanız eğer kan dolaşımı hızlanarak çok daha iyi nüfuz etmesini sağlayabilirsiniz. Kalan karışımı ise saç boyları ve uçlarına uygulayabilirsiniz. Ardından saçlarınızı toplayın ve bone ile kapatın. Bekletebildiğiniz kadar bekletmeyi öneririm en az 2 saat ve tabi ki 1 günü aşmamak şartıyla… Bekleme sonucunda saçlarınızı şampuanla yıkamayı unutmayın ampullerden birisi kötü kokuyor ve saçlarınızda bu kokunun kalmasını istemem. Ampuller kolayca bozulabilir olduğundan dolayı çok fazla bekletmeniz durumunda saçlarınıza zarar verebilir. Siz bunları aldığınızda her ampul kutunun içinde sanırım 5 adet olacak, hepsini aynı zamanda kullanmayın. Yani karışımı taze yapmanız çok önemli. Her yeni uygulamada yeni bir karışım şeklinde 2 günde 1 defa her duş öncesinde saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Bayan Güzellik

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü