Saç Uzaması Sorunları mı Yaşıyorsunuz? Saç Uzamasını Nasıl Teşvik Edeceğinizi Öğrenin

featured

[ad_1]

Hem erkeklerde hem de kadınlarda saç dökülmesi hayatlarının bir döneminde yaşanır.

Acı bir gerçektir ama kaçınılmazdır. Evet, bizi duydunuz!

İlk olarak, saç büyümesinin üç döngüsü olduğunu bilin: (1) büyüyen (foliküllerin %80’i), (2) dayanmave (3) dökülme. İnsan saçında, her folikül kendi hızında döngü yapar, bu döngüler mevsime göre değişir ve tüm saçlar aynı zamanda döngünün aynı bölümünde bulunur.

Biliyor musun?

  • Her insan her gün saç döker ve saçlarını yeniden çıkarır mı?
  • Saç dökülmesinin erkeklerin yaklaşık %70’ini ve kadınların %40’ını etkilediği düşünülüyor!
  • Saç derimiz normalde günde yaklaşık 100 saç teli döker.
  • Saç dökülmesinin veya kelliğin en yaygın nedeni genetik bir özelliktir.

Kel olmak senin tarzın olmadığı sürece kimse saç dökülmesinden muzdarip olduğunu kabul etmekten hoşlanmaz. Ancak bu konuda bir şeyler yapmaya ne kadar erken karar verirseniz, saçınız o kadar fayda sağlayacaktır. Saç büyümesini teşvik etmek ve saç dökülmesini önlemek için yapabileceğiniz bazı basit günlük eylemler vardır.

İşte yapabilecekleriniz:

Yaşam tarzı

Sağlıklı bir saç büyümesi, günlük bir vitamin, mineral ve protein dozuna dayanır. Bu diyet A-listers işlerini sadece kan dolaşımınız iyiyse yapacaktır, bu da vücudu en iyi durumda tutmak için düzenli egzersiz anlamına gelir. Alkol (saçları kuru, kırılgan ve kırılmaya daha yatkın hale getirir) ve sigara (toksinler saç büyümesini yavaşlatır) tüketimini en aza indirmek de önemlidir. Son olarak, stres seviyelerini düşük tutmak saçın parlak ve sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır.

Temel Saç Bakımı

Saç dokusu aşırı şekillendirmeden ciddi şekilde zarar görebilir. Saçları düzleştirmek, peruk takmak, uzatmalar, sıkı atkuyruğu, örgüler ve örgüler saç gövdesinde aşırı gerilim yaratır ve saç dökülmesi denilen bir duruma yol açabilir. Çekiş Alopesi. Saç boyalarında ve gevşeticilerde bulunan kimyasallar da zarar verebilir. Bu ürünleri kullanırken saç derinizi yakmamaya özellikle dikkat edin çünkü yanan saç kökleri düzgün çalışamaz ve saçlar yeniden çıkmaz. Aşırı ısı (saç kurutma makineleri, düzleştiriciler) de saçın kurumasına, kırılganlaşmasına ve kırılmaya daha yatkın olmasına neden olabilir. Bu, ısıya karşı koruyucu bir sprey kullanılarak önlenebilir.

topikal Stimülasyon

Stimülasyon saç büyümesinin anahtarıdır. İlk olarak, saç derinizin düzenli olarak pul pul döküldüğünden emin olmak istersiniz. Bunu, formüle edilmiş bir saç derisi tedavisi ile günlük veya haftalık olarak yumuşak kıllı bir fırça ile saçınızı yağlayarak veya fırçalayarak yapabilirsiniz. Her iki durumda da bu, saç köklerinin yağ, kalıntı veya ölü deri hücreleri tarafından bloke edilmesini önleyecektir.

Vitamin Takviyeleri

Diyetinize belirli vitamin ve mineralleri ekleyerek saç dökülmesini önlemek ve içten dışa saç büyümesini iyileştirmek için adımlar atın. C vitamini kırılgan saçlar oluşturan ve saç köklerine zarar veren serbest radikallerle savaşır. Daha da iyisi, C vitamini vücuttaki kolajen üretimini artırarak saç sağlığını iyileştirir. B5 vitamini ayrıca fön makinesi veya ısıtılmış saç aletleri, çok sık şampuanlama veya güneşe maruz kalma nedeniyle zarar gören tek tek saç millerini yeniden oluşturarak saç büyümesini artırmaya yardımcı olabilir. H vitamini Ayrıca folikül seviyesinde saç kalitesini iyileştirdiği ve tek tek saç tellerini güçlendirmeye yardımcı olduğu bilinmektedir.

Genetik Saç Dökülmesini Önleme

Genetiğin bir sonucu olarak, erkeklerin çoğunluğu ve kadınların yarısından fazlası, saç köklerine saldıran ve saç büyümesinin yavaşlamasına ve sonunda durmasına neden olan Dihidrotestosteronun (DHT) etkilerinden muzdarip olacaktır. Erkekler genellikle 20’li veya 30’lu yaşlarda Erkek Tipi Kelliğin erken belirtilerini görmeye başlar ve genellikle saç çizgisinin gerilemesi ve taç bölgesinden saç dökülmesi ile başlar. Kadın Tipi Saç Dökülmesi normalde bir kadın 30’lu veya 40’lı yaşlarındayken, menopoz sırasında incelme daha belirgin hale geldiğinde gelişir. Bazı erkekler ve kadınlar için durum daha erken başlayabilir. İyi haber şu ki, durum saç dökülmesi tedavileriyle başarılı bir şekilde yönetilebilir.

İlginizi Çekebilir: Saçlarınızı Neden Kaybediyorsunuz? – Saç Dökülmesi

Başarılı tedavinin anahtarı erken teşhis ve kişiye özel tedavi programıdır. Yüksek eğitimli doktor ekibinin yardımıyla, seçkin merkezlerde uygun maliyetle en yüksek kalitede sonuçlar almak için iyi araştırmalar yapın.

Saç dökülmesi uzmanına danışmanız, durumunuzun tam bilgisayarlı saç teşhisini ve kişiselleştirilmiş saç dökülmesi tedavi planlarını size sağlayacaktır. Randevular haftanın 7 günü verilmektedir. Sizinkini rezerve etmek için, size en yakın klinikleri araştırın ve herhangi biriyle iletişime geçin.

Hala kararsız mısınız? Saç Dökülmesi Sorunlarını Çözmek İçin Bir Trichologist’e Danışmanın Neden En İyisi Olduğunu Unutmayın.

[ad_2]

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü