Kapat

Ombre Saç Modelleri – Renkleri

Ombre Saç Modelleri – Renkleri

Saçlarınız ombre modeline boyatmaya karar verdiğinizde farklı bir ombre isteyebilirsiniz uzun zamandır trendlerden inmeyen ombre saç modelleri ve uzun saç kesim modelleri artık bilmeyen yok. Ve görünen şu ki bu sene de trend olmaya devam edecek olan ombre, aslında son zamanlarda birazcık değişime uğradı diyebiliriz. Saça uygulanan teknik anlamında ve renkler anlamında ombre renkleri ve teknikleri arasında olan değişiklikleri merak ediyor musunuz? Yada durun tahmin edeyim, ombre saç renkleri kullanmaya karar verdiniz yaptırmadan önce bir emin olayım diyorsunuz. Ya da her ikisiyse yazımı okumaya devam etmelisiniz, çünkü bu yazı tam da aradığınız içerik!

İşte Yeni Ombre Saç Modelleri

Karşınızda Eriyen Ombre Modeli

Ombre’nin farklı bir tekniği var: eriyen ombre! “Melted ombre” denilen eriyen ombre, tam anlamıyla saç renginin erimesi gibi bir görünüm sağlıyor. Saç yine klasik ombre’deki gibi koyu tondan açık tona doğru akıyor ama bu geçiş çok doğal duruyor. İlginizi çekebilecek bir başka makale: Ombre Saç Bakımı ve Ombre Kalıcılığı

Eriyen ombre modelinde bir renkten diğer renge geçiş çok daha yumuşak olduğu için doğal ombre görünümü veriyor.

Özellikle küllü açık kahve tonlarında eriyen ombre saç modelleri çok daha doğal ve hoş görünüyorlar. En doğal bulduğum ombrelerden bir tanesi bu renk seçimidir.

Sarı tonlarında eriyen ombrenin duruşuna da bir kaç örnek göstermek gerekirse;

Düz sarıya ve geçişli ombre modellerine boyamak isteyip fakat arasında kalan bayanlar için sarı tonlar da ideal bir seçim olacaktır sarı eriyen ombre modeli saç renkleri konusunda ilgili içerik

Çok Sık Karşılaşmadığımız; Ters Ombre Saç Modeli

Doğal Ombre

Biraz alışılagelmişin dışında bir ombre görünümü istiyorsan ters ombre tekniğini seçebilirsin. Klasik ombre’de amaç koyu renkten, açık renklere doğru aşamalı bir geçişken, ters ombre de açık tonlardan koyu tonlara geçiş yapılıyor. Farklı görünmek isteyenler için farklı bir ombre, saçta çok dikkat çekici duracaktır. Hem farklı hem doğal ombre olsun isteyenler kahve rengi, ters ombre ideal bir renk seçimi olacaktır.

Ters ombreyi bir de sarı ve sarı küllü tonlardaki renklerini görmek isterseniz bir kaç sarı ters ombre örnekleri.

Sarı saçlar için ters ombre saçta biraz daha farklı görünüyor. İnsana “burada ters giden bir şey var” dedirtecek vaziyeti almış gibi hatta. Fakat katlı kesimlerde de çok hoş durduğu bir gerçek.

Ters ombre saç modelinde en doğal görünümler kahve tonları. Saç renkleri ombre konusunda bir içerik daha.

Ombreyi Ombre Yapan: Küllü Gri Ombre

İşe ombre bu renkte kendini ortaya çıkarıyor! Hatta ombre denildiğinde çoğumuzun aklında küllü sarılar ve griler çağrışır. Bir dönem çok trend olan gri ombre bu sefer biraz değişip füme renkten küllü gri tonlara doğru akıyor.

Siyahtan griye akan ombre modelleri daha dikkat çekici. Yalnız saçınızı gri ombreye boyatmaya karar verdiğiniz de şunu da göz önünde bulundurun biraz kıyafet kombin etmekte zorlanabilirsiniz, gri ombre saçınızla beraber grinin elli tonu kıyafetlerinizle göz alıcı olacaksınız.

Rose Gold Ombre Modelleri

Farklı görünmek demişken, rose gold hem şirin hem farklı olacağınız ombre renklerinden bir tanesi. Renkli saç ombre konusunda görsel.

Karamel ve kahve tonlarıyla geçiş yaptığında daha doğal görünüme sahip oluyor.

Rengarenk Renkli Ombre Modelleri

Renkli ombre trendi zaten popülerdi ama artık bir renkten, diğerine renkli ombre trendi var! Bu görünümde saçın doğal tonundan açık tona geçiş yerine farklı ve canlı bir renkten diğerine geçiş akın ediliyor.

Rengarenk gök kuşağı dediğimiz ombre! Kim bu kadar rengi bir arada saçlarında taşıyabilir?

Fakat en tatlı tonu yine küllü kahve tonlarıyla başlayan pembe bitişli renkli ombre oluyor.

Mavi Tonlarda Ombre Modelleri

Mavi tutkunlarımız, kendisine en çok maviyi yakıştıran bayanlar tam da size göre renk ve model seçeneği mavi ombre! Maviyle başlayan griye doğru geçiş yaparak akan renkler çok hoş bir o kadar da fantastik.

İşte buna bayıldım diyeceğiniz bir ombre modeli daha!

Aldık Cesareti Yürüyoruz: Mor Ombre Modelleri

Mavi ombreler oluyor da mor ombreler niye olmasın? Özellikle de beyaz tenli bayanlar da nasıl duracağını hayal etsenize. Beyaz tenliyseniz ve biraz da marjinal bir ombre istiyorsanız bence düşünebilirsiniz.

Doğal görünümlü küllü gri kahve ve mor renklerin geçişleri olduğu ombre modellerinden de ilham alabilirsiniz.

Ombre Modelleri

ombre modelleri

ombre modelleri

ombre modelleri

ombre modelleri

ombre modelleri

ombre modelleri

Kısa Saç Ombre Modelleri

Kısa saçtan ombre olur mu? Olmaz mı, hemde çok güzel olur. İşte fotoğraflarla kanıtları… Kısa saça hareket katmak için ombre boyama tekniği kullanabilirsiniz.

Ombre Modelleri

Ombre Modelleri

Ombre Modelleri

Ombre Modelleri

Ombre Modelleri

Ombre Modelleri

Ombre Modelleri

Ombre Modelleri

“Ombre Saç Modelleri – Renkleri” üzerine 29 yorum

 1. Rabia says:
 2. Bayansevimli says:
 3. Zeynep Ilgaz says:
 4. Gamze says:
 5. Canan Yeşildağ says:
 6. Defne says:
 7. Sevda says:
 8. ezgi says:
 9. Seda Doğancan says:
 10. Seda Doğancan says:
 11. gamze says:
  • avatar BAYAN GÜZELLİK says:
 12. Elif says:
 13. Asena says:
  • avatar BAYAN GÜZELLİK says:
 14. Burcu says:
 15. Selda says:
 16. Dilara says:
 17. ishana says:
 18. rabia says:
 19. deniz says:
 20. seda sarac says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir