Ombre İle İlgili Ne Merak Ediyorsunuz?

featured
Ombre İle İlgili Ne Merak Ediyorsunuz?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ombre

Ombre, her yılın vaz geçilmez favori saç uygulaması oluyor. Zemin saç rengi her ne olursa olsun uzman kuaförlerce kişilerin yüz şekline en uygun düşecek biçimde hayata geçirilen bir saç boyaca şeklidir. Şimdilerde yine çok fazla ilgi bulan ombre, sombre işlemi ile çok fazla karıştırılmaktadır.

Ombre ve Sombre arasındaki fark nedir?

Sombre, sadece saçın uç kısımlarına uygulanmakta olan bir uygulamadır. Temel saç renginin birkaç ton açığı ile sınırlandırılabilmektedir. Diğeri ise saçın dip kısımlarına yakın noktadan uçlara kadar uygulanmaktadır.

Ombre çeşitleri nelerdir?

Uzun Saçta Ombre: uzun özelliğe sahip saçlarda saç kökünün 20 cm altında başladığı uygulamadır.  Saçların elmacık kemik hizasından başlayıp uçlara kadar ombre uygulandığı modelidir.

Kısa Saçta Ombre: kısa saç özelliğine sahip olan kişilerde ise saçın 9 cm altından uygulanmaya başlanır ve uç kısımlarına kadar iner.

Ombre Modelleri Nedir?

Ombre Modelleri kendi arasında farklı türlere ayrılmaktadır. Bu türler ise kendi arasında şu şekilde sıralanır.

 Keskin ombre modeli: en koyu renkli saçlar üzerinde uygulanan yöntemdir. Örneğin kapkara kömür saç rengine sahip kişilere uygulanan modelidir.

Yumuşak ombre modeli: koyu renkli saç renklerinin hafif açılarak sarı haline dönüştürüldüğü işlem yöntemidir.

Doğal ombre modeli: genellikle açık renklerden veya sarı renkli saçlara sahip olan saçlar üzerinde bir ton daha açık sarı uygulanarak ortaya çıkarılmaktadır.

Renkli ombre modeli: isminden de kolayca anlaşılacağı gibi renkli tercihlerden oluşan ve sarı renginin içinde bulunmadığı daha iddialı uygulama modelidir. Renkli ombre renkleri ise; kırmızılar, yeşiller, maviler, mor, kızıl ve pembe gibi farklı neon renkler olmaktadır.

Ombre fiyatları nedir?        

Her geçen gün değişen kurun etkisiyle, tercih edilen kuaför salonunun fiyat politikasına göre ve saç uzunluğuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Net olarak bir fiyat verebilmek pek doğru olmazken şu an piyasada sunulan ombre ücretleri ile ilgili genel olarak fiyat bilgisi vermek isteriz.

Ombre Fiyatları 2022-2023 Listesi

En net ombre saç fiyatlarını kendi kuaförünüzden alabilirsiniz.

Ombre fiyatları Türkiye sınırları içerisinde iller arasında 250 ile 950 tl gibi farklı fiyat politikasından oluşmaktadır.

İstanbul ombre fiyatı 400 ila 600TL arasında değişebilirken, Ankara Ombre fiyatı ise  200 ila 400TL  arasında değişebilmektedir.

Ombre ne demek?

Saçın sahip olduğu farklı taban rengine rağmen üzerine açma işlemlerinin ardından sarının farklı tonlarının uygulanmakta olduğu uygulamaya ombre denmektedir. Bu uygulama ile saçlara farklı bir hava ve  kişinin yüz ifadesine yenilik kazandırılmaktadır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
vir_sl_
Virüslü

Yorumlar kapalı.