Kapat

Ombre Saç Bakımı ve Ombre Kalıcılığı

Anasayfa
Saç Bakımı Ombre Saç Bakımı ve Ombre Kalıcılığı

Ombre Saç Modelinizin Renginin Ömrünü Uzatın

Ombre saç yaptıranlar bilir, o güzelim geçişli renkler bir kaç yıkamada tıpkı yeni almış bir kot pantolonun renginin bir kaç yıkamada akması gibi saçların da rengi alttaki rengiyle karışarak bozulur. Peki ombre saç renginizi nasıl koruyabilirsiniz? Ombre saç modelinizin renginin kalıcılığını uzatmak için neler yapabilirsiniz?

Ombre Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Ombre saç modelini yaptırdıktan sonraki ilk günkü gibi parlak ve canlı görünmesini istiyorsanız, saç bakımı rutininizi değiştirmek zorundasınız. Şimdi ombre saç renginizi korumak için size bir kaç altın öneriler sunacağız. Bu önerileri uyguladıktan sonra bize çok teşekkür edeceğinizden eminiz. Hepsini size detaylı olarak açıklayacağız okumaya devam edin.

Saç Kremini Saçlarınızdan Eksik Etmeyin

Saçınızı ombreye boyadığınız günden itibaren saç maskelerini haftalık saç bakımı rutininize eklemelisiniz. Saçlarınızın ihtiyacına göre haftada bir veya iki kez yıkayabilirsiniz. Saç kremini, saçların uçlarına ve saç boylarına sürün ve ardından ılık havluyu sarın. Sıcak havlu sayesinde, maske saç tellerine daha iyi nüfuz eder. Saçlarınızı yıkadıktan sonra ipeksi bir canlılığının ombre modeliyle bütünleştiği muhteşem saçlarınızın tadını çıkarabilirsiniz.

Saç Şampuanı ve Kremi Seçerken…

Artık saçlarınız boyalı, ve özellikle ombre geçiş renklerinin bozulmasını hiç istemediğinizden eminim dolayısıyla şampuan ve saç kremi seçerken boyalılar için uygun olanını seçmelisiniz. Normal şampuanlar saç renginizi korumanıza yardımcı olamayacağından, ombre renklerinin kısa sürede zayıfladığını fark edebilirsiniz. Ombre saç rengini uzun süre canlı tutabilmek için, şampuan ve saç kreminin boyalı saçlar için yapıldığından emin olun.

Sonraki Durak; Saç Bakım Yağları

Ombre saç bakımı konusunu okuduğuna göre saç bakımıyla ilgin alakan olduğunu tahmin edebiliriz. Hangi yağların saçlarınıza faydalı olacağını hemen hemen biliyorsunuzdur.  Bizim önerdiğimiz özellikle de şu son günlerde meşhur olan argan yağı. Argan yağı saçların daha parlak görünmesini sağlar dolayısıyla da ombrenizin daha canlı ve parlak görünmesine de yardımcı olacaktır. Bazı yağlar boyalı saçlara fayda sağlamıyor örneğin zeytinyağı gibi. Dipleriniz de kullanabilirsiniz fakat saç boylarına ve uçlarına sürmeniz bir fayda sağlamayacaktır. Oysa ki argan yağı daha esnek yapıya ve ışıltılı biçime dönüştürür ombrenizi.

Güneş Saç Renkleriyle Oynamayı Sever

Bu yüzden, güneşten uzak durmalısınız. Saçlar için güneşten koruyucu spreyler var yaz mevsimindeyken çok işinize yarayacağından eminim. Aşırı sıcaklığa maruz kalan ombre kısa bir süre içinde özellikle ombre geçişlerinde soluklaşma görünebilir. Bunu önlemek için, güneşten çıkmadan önce UV filtresi ile saç bakım spreyleri kullanabilirsiniz. Saçınızın güçsüzleştiğini hissettiğiniz zaman, saç bakımı spreyi ile uçlarına ve boylarına sıkarak ombre saç bakımını sağlayabilirsiniz.

Sıcak Su Daha Hızlı Ombre Renklerini Akıtır

Bu demek oluyor ki ombre saçlarınız için bir fedakarlık yaparak saçlarınızı soğuk suyla yıkayacaksınız. Hem biliyorsunuz ki soğuk suyla yıkanmanın bir çok şeye faydası var. Saç ile alakalı olan bir tüyo verebilirim; saç diplerini soğuk suyla yıkadığınız da kan dolaşımı artarak saç uzaması da hızlı gelişir. Başlıkta da belirttiğimiz gibi, sıcak su ombrenizin renklerini daha hızlı akıtarak ombrenizin bi önceki saç rengiyle bütünleşmesine sebep olur ve renkler bozulur.

Ombreli Saçla Denize Girerken…

Ombreli saça sahipseniz daha dikkatli olmalısınız çünkü ombreniz havuz, deniz özellikle deniz tuzlu olması sebebiyle ombre saç renklerinizi bozmasında büyük bir etkiye sahip. Denize ve ya havuza girerken ombrenizin hala aynı kalmasını istiyorsanız, ombreli saçlarınızı öncesinde saç bakımı kremlerinden sürer ve ya argan yağı da etkilidir argan yağı sürerek ombrenin bozulmasını önleyebilirsiniz.

Daha Parlak Bir Ombre için 

Limon suyu veya sirke öneriyoruz. Ombre saç renginizi daha parlak ve canlı tutmak istiyorsanız, duştan çıkmadan önce saçlarınızı durulama aşamasını geçtikten sonra saçlarınızı saç kremler gibi limon suyu veya elma sirkesiyle ombre saçlarınızı yıkayın. Sirkenin kokusundan rahatsız olurum derseniz limon suyunu tercih edin ve ya kokuyu bastırmak için güzel kokan saç kremlerinizi uygulayarak duşu kapatabilirsiniz.

Ombre ve Nem

Ombre saçlar, evet özellikle ombre saçlar çünkü boyalı saçlar doğal renkli saçlara göre çok daha fazla bakım isterler. Dolayısıyla ombre saçlarınızı sürekli olarak nemli tutmalısınız. Eğer nemsiz kalır ve kurumaya başlarsa saçlarınızın uçlarının nasıl hızla kırılmaya başladığını sizde fark edersiniz. 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir