Madefix Merhem Ne İşe Yarar? Medafix Merhem Fiyatı Nedir? Nasıl Kullanılır?

madefix merhem

Madefix merhem; son yılların mucize merhemi olarak karşımıza çıkıyor. Son dönemde bir çok yara tedavisinde ve cilt hasarının onarılmasında adını muhakkak çokça duymuşsunuzdur.

Madem bu kadar popüler bir merhem öyleyse bu krem; ne işe yarar, nerelerde kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne şekilde kullanılır, fiyatı nedir, yüze sürülür mü gibi merak ettiğimiz soruları cevaplayalım.

Madefix Merhem Faydası Nedir?

Ciltte oluşan doku kayıplarını önleyen özellikle yanık kaynaklı hasarları tedavi eden bir yapıya sahiptir. Faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Yüzeysel 1. ve 2. derece yanıklar,
 • Bölgesel deri ülserleri, yatak yaraları,
 • Meme başı çatlak ve yarıkları,
 • Sünnet,
 • Genital bölge yırtılmaları,
 • Doğuma yardımcı olmak amacıyla uygulanan küçük cerrahi müdahalelerde,
 • Radyasyon tedavisi sonrasında oluşabilecek cilt hasarlarında iyileşme sağlanması için kullanılmaktadır.
madefix merhem ne işe yarar
Madefix Merhem Ne İşe Yarar? 5

Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilaçta olduğu gibi Madefix merhemde de bir takım yan etkiler görülebilir. Eğer bu yan etkilerden bir tanesini dahi fark ederseniz ilacı kullanmayı bırakın ve derhal en yakın sağlık kurumuna başvurun.

 • Cilt döküntüsü
 • Kızarıklık ve içi su dolu kabartılar (kurdeşen)
 • Kaşıntı.
 • Alerjik reaksiyon

Madefix Kullanım Şekli Nasıldır?

Madefix merhemi nasıl kullanmanız gerektiğini doktorunuzun talimatına göre uygulayınız. Normalde günde 1 veya 2 defa gerekli bölgeye sürülerek kullanılan bir merhemdir.

madefix merhem
madefix merhem

Madefix Krem Yüze Sürülür Mü?

Bu tip medikal ürünlerin her zaman doktor tavsiyesi ile kullanılması gerekir. Bu yüzden eğer yüzünüze bir uygulama düşünüyor iseniz doktorunuza bu konuyu mutlaka danışmalısınız. Aynı zamanda yüzünüz için kullanım onayı aldıysanız gözünüze ve ağzınıza temas etmesinden kesinlikle kaçının.

Eğer göz veya ağzınıza temas eder ise bol su ile durulayın.

Madefix Merhem Muadili Nedir?

Eğer madefix kremi bulamadı iseniz muadili olan merhem; Madecassol’dur.

madefix merhem muadili
madecassol

Madefix Krem Fiyatı 2021

2021 yılı için Madefix krem güncel fiyatı; 30 liradır.

Eğer siz de cilt tahrişi üzerine bir sorun yaşıyor iseniz ve iz kalmasından endişe ediyor iseniz bu kremi denemenizi tavsiye ederim. Bu tip bir sorunla doktorunuza başvurduğunuzda bu kremi doktorunuzdan talep edebilirsiniz.

Kullanıcılarının son derece memnun kaldığı onarıcılığı son derece yüksek bir yapıya sahip merhem türüdür. Aynı zamanda yan etkilerinin görülme sıklığının da az olması bu kremin bu kadar popüler olmasının bir nedenidir. Piyasadaki onarıcı kremlere göre fiyatı da son derece uygundur. Dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
3
vir_sl_
Virüslü