Lazer Epilasyon Yaptıracakların Bilmesi Gereken 8 Madde !

Lazer Epilasyon Yaptıracakların Bilmesi Gereken 8 Madde !
Lazer Epilasyon Yaptıracakların Bilmesi Gereken 8 Madde !

1. Lazer Epilasyon Vücudun her yerine uygulanabilir, ancak …

Göz kapağı bölgesine yapılamaz. Bacak bölgesi, kadınlarda kol ve koltuk altı bölgesi, genital bölge lazeri en iyi yanıt veren bölgelerdir. Sırt, göğüs, omuz ve karın erkeklerde önemli hedef bölgelerdir. Saçın daha az yaygın olduğu bölgelerde ve çene gibi ince cilt katmanlarının olduğu bölgelerde, lazer tedavisine cevap vermek daha uzun sürer.

2. Bazı bölgelerde ağrı hissedebilirsiniz

Lazer tedavisinin tamamen ağrısız ve ağrısız olduğunu iddia etmek zordur, ancak ağrı hissi hemen ve minimum düzeydedir. Bu ağrı özellikle hassas bölgelerin tedavisinde hissedilebilir. Bu dezavantaj, hem lazer cihazlarının güçlü soğutma sistemleri hem de diğer yaklaşımlarla en aza indirilebilir.

3. Sabır gereklidir.

”% 100 Garanti ”, ” Nihai Çözüm ” ” Bir Kerelik Tedavi ” güvenilir olmamalıdır.
Tedavi bir seansta bitmez ve uygulama yerine göre değişir ve genellikle 4-8 seansla sonuçlanır. Lazer epilasyonunun bir sağlık süreci olduğu ve bu süreç hakkında söylenen ve itibar ve güvenilirliğe değmeyen söylemlere dikkat etmek önemlidir.

Öte yandan, dünyadaki güvenilirliğini kanıtlamış bir sağlık kurumunun% 100 garanti Öte gibi sözleri yoktur.

Bu tür bir iddialılık önemli değil, sağlığınız maddi zararlarınız için çok önemlidir.

4. Cildinize bronzlaşma varsa, tedavi süresinden kaçının

Epilasyon sorunu nedeniyle lazer epilasyon yapılamıyor. Bu nedenle, lazer epilasyon yapmadan önce, bir süre önce güneş banyosunu kesmelisiniz.

5. Lazer Epilasyon Kalıcı Özelliği

Bu bölge diğer bölgelerden farklı değildir. Nadiren, hormon değerleri, özellikle kadınlarda, bazı hastalıklarda değişebilir. Ayrıca yaşa bağlı değişiklikler de olabilir. Bu nedenlerden dolayı östrojen ve testosteron değerlerinde dalgalanmalar olabilir. Bu, saçınızın vücudunuzun diğer bölümlerinde tekrar dudaklarının çevresinde büyümesine neden olabilir. Önceki lazer epilasyon ile, kaşıntılı saç değil, yeni kürk kurdu.

6. Gerekirse bıçakla tıraş edin.

Görüşme veya ilk lazer tedavisi için saçınızın çok zor olması çok önemlidir. Böylece, tedavi edilecek alanın detayları belirlenebilir ve ışın dozları saç analizi ile kolayca ayarlanabilir. Epilasyon kliniğimizde yapılmaktadır. Ancak, tekrarlayan seanslara geldiğinizde, evde saçınızı çıkarmak istiyorsanız veya saçınız daha önce gelmezse, dikkat edilmesi gereken çok önemli bir nokta var. Epilatör veya epilasyon kremleri gibi cila yöntemlerini kullanmamalısınız. Saç kökleri de bu yöntemlerle temizlendiğinden, lazer ışınının görebileceği ve tedavi edemeyeceği bir saç yoktur.

7. Tedaviden önce onları terk etmelisiniz

.Roaccutane kullanıyorsanız, tedaviden 6 ay önce ayrılmanız gerekir, çünkü cildinizi ışınlara karşı hassas kılar, hasarlı hücrelerin restorasyonunu zorlaştırır ve cildinizde yanma olasılığını artırır.

. Puf ürünleri kullanıyorsanız, tedaviden bir ay önce ayrılmalısınız.

. Cımbız ve balmumu gibi yöntemler köklere bırakılmalıdır.

8. Başarı İçin Lazer Aygıtının Türü Çok Önemli

Piyasadaki çeşitli cihaz tipleri ve markalar oldukça kafa karıştırıcıdır. Bununla birlikte, bilimsel tıbbi literatürde, lazer epilasyon başarısının net sonuçları açıklanmıştır. Sadece bir bölge bütün bölgelerdeki sorunu çözemez.

Vücut bölgelerinde alexandrite tipi aparatlar, özellikle yüz tipi diyot cihazları en başarılı olanlardır. Nd-Yag tipi cihazlar cevap vermeyen çok esnek saçlar için çözümler sunar. Bununla birlikte, IPL cihazları etkili bir çözüm sunmaktan uzaktır. Eklemek için de gereklidir. Lazer cihazları bakım ve sürdürülebilirlik kadar maliyetlidir. Bazı parçalar, özellikle lambalar düzenli aralıklarla değiştirilmelidir. Bu maliyetten kaçınıldığında, epilasyonun başarı oranı oldukça düşüktür.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü