Kınanın Saçlara Faydaları Neler? Kına Saç Uzatıyor Mu?

featured

Kınanın Saçlara Faydaları Neler? Kına Saç Uzatıyor Mu?

Kına ile saç bakımı geçmişten günümüze kadar uzanan bir saç bakım uygulamasıdır. Hem saçlarınızı boyuyor hem de saçlarınıza eşsiz bir saç bakımı sağlıyor. Kına saç uzatıyor mu? Kınanın saçlara olan tüm faydaları neler? Sorularının cevaplarını sizin için araştırdık. Kına, saçınızı evde fazla çaba harcamadan uzatmak için uygulayabileceğiniz en doğal malzemelerden biridir. Kına maskelerinin üretimine geçmeden önce, kınanın saçların uzamasına nasıl yardımcı olduğunu görelim.

Saç Köklerini Güçlendirir

Kına, antimikrobiyal özellikleri ile kafa derisi sağlığının korunmasına ve kepek gibi sorunlara karşı savaşmaya yardımcı olur.

Saç Yağlanmasını ve pH Değerini Dengeler

Kına sadece kepeklerden uzak durmaz, aynı zamanda yağ üretimini ve saç derisinin pH’sını dengelemek için mükemmel bir bileşendir. Saçlarınızdaki fazla yağı kaldırarak saç köklerinizdeki tıkanıklıkları açmanıza yardımcı olur.

Doğal Saç Düzleştirici Süt Tarifi!

Saç Kırıklarını Azaltır  ve Saç Kopmalarını Önler

Saç deriniz sağlıklı, saç foliküllerinizde tıkanıklıkların açılması ve dengeli pH seviyesi saç dökülmesini önler. Saç dökülmesi, daha sağlıklı bir uzama anlamına gelmez.

Yıpranmış Saçları Onarır

Masumiyetteki besinler saçınızı beslerken aynı zamanda hasarı onarır. PH seviyesini dengelemek onları daha parlak yapar.

Kuru Saçları Nemlendirir

Kına saçınızı sürekli nemli tutar ve yumuşatır. Saç kırılması ve seyreklik gibi sorunları en aza indirmeye yardımcı olur.

Saç Parlatıcı Doğal Saç Maskesi

KINA İLE SAÇ UZATMAK İÇİN SAÇ MASKESİ TARİFİ

Malzemeler:

  • ½ fincan kına tozu
  • ¼ bardak ılık su
  • 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı
  • Duş bonesi
  • Eldiven
  • Aplikatör fırça

Uygulama ve Hazırlama:

Cam kasede homojen bir kıvam elde edinceye kadar kına tozunu ve suyu karıştırmaya devam edin. Kınanın rengi saçınızı boyaması için karışımı yaklaşık 12 saat bekletin. Kına ile saç boyamak istemiyorsanız, karışımı hemen saça uygulayabilirsiniz. Yüzünüze, boynunuza ve kulaklarınıza kınanın rengi bulaşmaması için bir miktar Hindistan cevizi yağı sürün ve renkten korunmalarını sağlayın.

Eldivenlerinizi takın ve elde edilen karışımı aplikatör fırça ile saçlarınıza uygulamaya başlayın. Saç köklerinden başlayarak uçlara doğru uygulayın. Tüm saçlarınızı karışıma buladıktan sonra, saçlarınızı bir duş bonesi ile kapatın  ve birkaç saat saçınız da bekleyin. Sonrasında ise saçlarınızı şampuan ile yıkayın.

Bu maskeyi ayda bir kere kullanmak yeterli olacaktır.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü