Hangi Tarak Hangi Saç Tipi İçindir? Saç Tarakları Nasıl Temizlenir?

featured
Hangi Tarak Hangi Saç Tipi İçindir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hangi Tarak Hangi Saç Tipi İçindir? Saç Tarakları Nasıl Temizlenir?

Saç bakımına özen gösterenler için acaba küçük bir saç bakımı kuralını atladıklarını biliyorlar mı? Saç tarakları seçiminizin saç bakımındaki önemi gibi. Saç bakımınıza güzel bir katkı sağlayacak bu detayı sizin için listeledik.

Tahta Tarak 

Eğer saçlarınız kolay kırılıyor ve kolay hasar alıyorsa, bu tarakları seçmenizi öneririz. Tahta taraklar saçınızı, saç derinizden tarayarak başladığınız tahta tarak saç uçlarına doğru saç diplerinden aldığı saç yağını saçın uçlarına taşır ve böylece saç uçlarınız beslenir. Özellikle saçları çabuk kabaran ve elektriklenen bir saç tipine sahipseniz, tahta taraklar saç elektrlenmesini önler. 

Hangi Tarak Hangi Saç Tipi İçindir?; Tahta Tarak
Hangi Tarak Hangi Saç Tipi İçindir?

Silindir Saç Tarakları

Saçınızda hareketli, kıvırcık, dalgalı saç modelleri tercih ederseniz, bu fırça işinizi kolaylaştıracak. Bu silindirik fırça sayesinde saç dalgalarınız daha belirgin hale gelir. Sillindir saç tarağı aynı zamanda saça fön çekilirken de kullanılıyor. Saçlarınız çok karışıyorsa eğer yine silindir saç taraklarını tercih edebilirsiniz kolaylıkla saç düğümlerini ve karışıklığını çözebilir.

Antistatik Saç Fırçaları

Antistatik fırçalar saç kırılmasını azaltır ve saçlardaki kabarıklığı alır ve önler. Bu nedenle en çok tercih edilen fırçalardan biridir. Düz saç kullanmaktan hoşlanıyorsanız, antistatik saç taraklarını tavsiye ediyoruz.

Saç Tarakları Nasıl Temizlenir?

hair combs cleaning
saç tarakları nasıl temizlenir?

Saçlarınız temiz olsada, kirli bir fırça kullanırsanız derhal yağlanırlar. Bu nedenle, saçlarınızın daha uzun süre temiz kalmasını istiyorsanız, önce taraklarınızı temizlemelisiniz. Saç fırçalarınızı temizlemenin en etkili yöntemlerini şöyle sıraladık…

Başlangıç

Saç taraklarınızdaki uzun saç tellerini ellerinizle temizleyebilirsiniz. Küçük saç tellerini temizlemek için keskin ve ince nesneler kullanabilirsiniz. Bu yöntem yüzeysel bir temizliktir. Bu nedenle, her kullanımdan önce ve sonra etkili olacaktır.

Sabunlu Su

Saç Tarakları Nasıl Temizlenir?
Saç Tarakları Nasıl Temizlenir?

Her banyodan önce, saç taraklarınızı sabunlu ılık su dolu bir kabın içine batırın. 15-20 dakika beklettikten sonra ise saç taraklarınızı temiz suyla durulayın. Fırçada sabun kalmadığından emin olana kadar durulamaya devam edin. İyice kurulayın. Saç taraklarınızın hızlı kurumasını isterseniz eğer saç kurutma makinelerini kullanabilirsiniz.

Sabun Yerine Sirkede Olabilir

Saç Tarakları Nasıl Temizlenir?
Saç Tarakları Nasıl Temizlenir?

Saç taraklarınızı sirke ile temizleyebilirsiniz, yapmanız gereken tek şey saç fırçalarınızı sirke içinde tutmak. Böylece saç taraklarınız derinlemesine temizlenecektir. Sirke içinde 10-15 dakika bekletin. Sonra bol suyla yıkayın.

Kaynar Su ile Mikropları Öldür

Saç Tarakları Nasıl Temizlenir?
Saç Tarakları Nasıl Temizlenir?

Saç taraklarınızı temizlemek için sabun veya sirkeli suda saç taraklarınızı bekletmek istemeyenler için orta yollu etkili bir çözüm önerisi. Saç taraklarınızın kaynar sudan zarar göremeyeceği sıcaklıktaki kaynamış suda saç taraklarınızı bekletmek en etkili kirden arındırma ve mikropları öldürme yöntemlerinden birisidir. 20 dakika boyunca kaynar su da saç taraklarınızı bekletin o süreçte su ılıyınca saç taraklarınızı çekip alabilirsiniz.

 

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Yorumlar kapalı.