Kedi ve Köpeklere Tehlike Oluşturan 6 Besin

featured

Kedi ve Köpeklere Tehlike Oluşturan 6 Besin

Köpekler insan dostlarının yediği yemeklerden yemeye bayılırlar. Bu konuda çok dikkatli olunmalıdır. Çünkü bizim yerken zevk aldığımız besinler onlar için tehlikeli olabilir. İşte kedi ve köpeklere tehlike oluşturan 6 besin.

1- Çikolata

Sevimli arkadaşlarımız bazen çok meraklı olabilirler. Ama onları korumak bizim görevimiz. Bu nedenle, sağlıklarını tehlikeye sokan gıdaları onlara vermemeliyiz. Daha şekerli şeyler içeren yiyecekler sadece bu sevimli dostların organlarını kızdırmaz, hatta onları ölüme götürür.

2- Avokado

Bizim için, avokadolar çok faydalıdır, ancak sevimli arkadaşlarımıza gelince avokadoları tüketmemeliler. Avokado kullanırlarsa, boğulma, kusma veya ishal olabilirler.

3- Kafein Bakımından Zengin Besinler

Bir kahve veya çay tutkunu iseniz, onları sevgili arkadaşımızdan uzak tutmalısınız. Arkadaşımız kafeine maruz kalırsa taşikardi, bulantı, nöbet ve ölümle sonuçlanabilir.

4- Süt ve Süt Ürünleri

Kedilerin onu sevip sevmediği bilinmemektedir, ancak köpeklere süt ve süt ürünlerini tükettirmek isteyen insanlar vardır. Köpekler için süt ve süt ürünlerinin tüketimi oldukça yanlıştır. Bu ürünler köpeğinizin ishaline neden olur.

5- Çiğ veya Az Pişmiş Et

Köpekler ve kurtlar aynı soya sahip olsalar da, pek ortak noktaları yoktur. Bu noktalardan biri kesinlikle çiğ ettir. Köpekler, kurtların aksine çiğ veya az pişmiş et tüketmemelidir. Köpeğinizin et yemesini istiyorsanız, etleri yağsız ve iyi pişmiş yedirmelisiniz.

6- Kemikler

Özellikle sokak hayvanlarına sunduğumuz kemikler sevimli dostlarımızın sağlığını tehdit ediyor. Küçük parçalara ayrılmış kemikler evcil hayvanlarımızın organlarına batabilir. Ek olarak, köpeklerin sindirim sistemi bu kemikleri sindiremez ve hazımsızlık gibi hastalıklara neden olur.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü