Kahvaltı Diyeti Nasıl Yapılır?

Kahvaltı Diyeti Nasıl Yapılır?

Kahvaltı Diyeti Nasıl Yapılır?

Sağlıklı beslenme kuralları arasında her zaman en önemli konudur kahvaltı. İster  6 öğün beslenin ister 3 öğün beslenin isterseniz 2 öğün beslenin bu öğünlerden birisi muhakkak kahvaltı olmalıdır. Kahvaltı günün ilk öğünü olduğu için güne başlama enerjisi olarak görülmelidir ve metabolizmanın çalışmaya başlanma işaretidir. Bunu bir araca yakıt koymadan çalışmadığına benzetebilirsiniz. Bu sağlıklı beslenmenin kuralı olduğu kadar zayıflama diyetlerinde de geçerlidir. Zayıflama diyetlerinde mantık gün içerisinde yakılan kaloriyi arttırıp alınan kaloriyi azaltmaktır.  Burada metabolizmanızı ne kadar  erken çalıştırmaya başlar yani ne kadar erken kahvaltı yaparsak o kadar kolay kilo kontrolü sağlayabiliriz ve diyet başarılı olur.

Kahvaltıda Neler Olmalı?

Kahvaltının bu kadar önemli bir konu olduğunu anladıktan sonra gelelim kahvaltının içeriğine.  İçerik gün içerisinde kaç öğün yaptığınıza bağlı olarak çeşitlilik gösterir ve en önemli kriter bu olmalıdır. Öğün sayınızı az tutuyorsak muhakkak kahvaltımız sağlıklı ve zengin olmalıdır. Öğün sayımız fazla ise diyette kahvaltıda muhakkak çeşitlilikler sunmalıyız. Örneğin hafta bazında bakarsak ölçüleri günlük enerji alımınıza uygun olmak şartıyla 2 gün kahvaltının içeriği yumurta, peynir, zeytin, salata, bal, meyve şeklinde zengin içerikli ise 3 gün yulaf, süt meyve 2 günde simit çay peynir şeklinde yapabiliriz. Burada önemli olan düzenli olmak şartıyla belirli günlerdeki kahvaltılarınızı hafif yapalım ve o günlerde de enerji harcamasını arttıralım ki kilo verme sürecimiz daha hızlı ilerlesin.

Kahvaltı Diyeti Nasıl Yapılır?
Kahvaltı Diyeti Nasıl Yapılır?

Ne Zaman Kahvaltı Edilmeli?

Kahvaltı ne kadar erken yapılırsa o kadar sağlıklıdır. Saat olarak baktığımızda saat 10.00 dan sonra yapılan kahvaltı artık kahvaltı sınıfından çıkmıştır demektir. İdeal olan saat 07.00 zamanlarında yapılan kahvaltıdır ve burada yine önemli olan diyetin ilk şartlarından olan düzenli zaman zarflarında yapmaktır.

Kahvaltı Diyeti Nasıl Yapılır?

Sabah Sporu Ne Zaman Yapılmalı?

Diyabet hastalığı olmayan bir bireyin kahvaltıdan yaklaşık 1 saat önce yapacak olduğu fiziksel bir antrenman zayıflama sürecini hızlandıracaktır. Burada önemli olan diyabet hastalarının aç karnına spor yapmamaları gerektiğidir. spordan önce muhakkak küçük bir atıştırma ile spor yapmalıdır. Sonuç olarak kahvaltı bütün sağlıklı beslenme kurallarının yapı taşıdır ve muhakkak düzenli olarak az yada çok yapılmalıdır.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü