Hazır Gıdalar Anlık Mutluluk Veriyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HAZIR GIDALAR ANLIK MUTLULUK VERİYOR

Hazır paketlenmiş gıdalar anlık mutluluk veriyor fakat sonrasında özellikle ana öğünleri atlayanlarda bu anlık mutluluk aslında risk taşıyor. Yemek tüketimi tamamen kendi yaşam tarzınıza göre yapılmalıdır. Tek bir kalıp belirlemek tam burada değil. 3 öğün veya 6 öğün olmalıdır. Bu noktada bir insanın ne kadar uyanık olduğu daha önemlidir. Çünkü bir insan için çok erken bir güne başlamak ve günde sadece 3 öğün yemek yemek çok doğru olmayacaktır ve diğer günlerden daha kısa günler yemek ve diğerlerinden daha fazla yemek yemek doğru olmaz.

PAKEETLENMİŞ GIDALARA YÖNELME EĞİLİMİ

Mealtime, iştahımızı kontrol etmemizi ve 2 öğün arasında iştahımızı bastırmamızı sağlayacak bir besin kaynağıdır. Bu anlamda, bu gıda kaynağında sade şeker içeren rafine gıdalar yoktur. Bu nitelikteki yiyecekleri tüketebilirsek ve bu noktada atıştırmalık yapmak amacıyla çok kısa aralıklarla beslenmeyiz, o zaman belirli zamanları takip ederek beslenirsek, atıştırmalıklarla ilgili herhangi bir sıkıntımız olmaz. Bazen yanımızda yiyecek taşımak her zaman mümkün olmuyor. Bununla birlikte, yanımızda meyve taşıyamazsak, kuru meyveler ve tam tahıllı ürünleri tercih etmek çok daha yararlı olacaktır. En önemli kilit nokta, paketlenmiş yiyeceklere fazla gitmememizdir.

O ANLIK BİR MUTLULUK SAĞLIYOR

İnsanlar öğle yemeğinde paketlenmiş yiyecekler arıyorlar ve kendilerini mutlu ettikleri ayak parmaklarında bir şeyler yiyorlar. Çünkü bu tür ürünlerde basit şekerler var. Başka bir deyişle, yüksek glisemik indeksleri vardır ve bu nedenle kan şekeri yükseltir ve kısa bir süre için bizi mutlu ederler. Ancak bireyler onu koruyamazlar. Ancak, bu enerjiyi bir sonraki öğüne kadar tutabilmelisiniz. Eğer koruyabilirseniz, bir sonraki ana öğündeki bölümlerinizi çok daha iyi kontrol edebilirsiniz. Ayrıca iştahınızı kontrol edebilirsiniz ve aslında abartılı yeme duygusundan korunuyorsunuz.

3 ANA ÖĞÜN ATLAYANLARDA ŞEKER RİSK TAŞIYOR

Asıl öğünü atlamamak aslında çok, çok önemli. Günde 1 veya 2 ana öğün tüketenlerin diyabet riski 3 ana öğün tüketenlere göre daha yüksek olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, ana yemek olmalı. Bu ana öğünler arasında ne kadar kişi serpileceği kendi yaşam tarzlarına göre değişir. Burada temel beklentimiz, 3 saatlik öğünler arasında, eğer bir boşluk varsa, ara öğünün eklenebilmesidir. Ama diyelim ki saat 09: 00’da kahvaltı yapıyor ve öğlen saat 12: 00’de öğle yemeği yiyorsa, o zaman bu arada bir molaya ihtiyacı yok.

Akşama doğru, metabolizma hızımız yavaşlıyor ve özellikle akşam 9:30 gibi akşamları yüksek enerjili yiyecek tüketmekten kaçınmak çok önemlidir. Bir diğer önemli husus mide sağlığı açısından yatmadan 2 saat önce herhangi bir yiyeceğin tüketimini durdurmaktır. Bu nedenle, kişi gece 23.00’da uyursa, son tüketim 21.00 olmalıdır.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Yorumlar kapalı.