Doğal Sinek Kovucu Vücut Spreyi

Doğal Sinek Kovucu Vücut Spreyi

Doğal Sinek Kovucu Vücut Spreyi

Yazın en çok şikayet ettiğimiz konulardan birisi fazla sıcak olmasının dışında, sivri sinekler ve kara sineklerdir. Sinekler için geliştirilmiş piyasa da onlarca sinek kovucu vücut spreyleri bulunuyor. Ancak onun kokusunun ağırlığı ve cildinize sürdüğünüz o kimyasal karışımın cildinize ne kadar zarar verdiğini tahmin ediyorsunuzdur. Sadece cildinize zarar vermekle kalmıyor kokusunu soluduğunuz da ciğerlerinize çekiyorsunuz. Yani genel sağlığınızı da olumsuz yönde etkiliyor.

Peki hem daha az maliyetli olan hem de sağlıklı olan doğal sinek kovucu vücut spreyiniz olmasını istemez miydiniz? Üstelik sadece 2 malzemeden yapılıyor.

Ne Gerekli?

  • Yarım bardak reyhan yaprakları
  • 4-5 Damla okaliptus yağı
  • 1 Bardak su

Ne Yapıyoruz?

Uygun kalıp da bir tencere alın ve malzemeleri kaynatmak için ocağa alın. 1 Bardak su ekleyin. Reyhan yaprakları, bardağın yarısını dolduracak miktarda suya ekleyin. 4-5 Damla okaliptus yağı ekleyin. Kaynadıktan sonra, bir süzgü yardımıyla farklı bir kaba suyunu süzdürün. Katı malzemeyi atabilirsiniz, suyunu ise kullanacak olduğunuz sprey şişenin içine aktarın. Ilımasını bekledikten sonra buz dolabında serin şekilde muhafaza edebilirsiniz. İstediğiniz sıklıkta vücudunuza sıkabilirsiniz. Alerji testi için bileğinizde küçük bir bölgede deneyin.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü