Olumlamanın İnsan Sağlığına Etkisi

Olumlamanın İnsan Sağlığına Etkisi
Olumlamanın İnsan Sağlığına Etkisi

Olumlamanın İnsan Sağlığına Etkisi

Bir insan düşünelim o insana her gün hiç hasta olmadığı halde sen hastasın deniliyor. Ve bu hasta olmayan sağlıklı olan bir insan gün geçtikçe hastalanmaya başlıyor. Veya bunun tam tersi olduğunu düşünürsek yani sağlıklı bir bireye sürekli hasta denildiğinde nasıl hasta oluyorsa bu olumsuz telkinin birde olumlu tarafını düşünürsek eğer hasta olan bir insan gerçekten çok sağlıklı bir hale gelebiliyor olumlama sayesinde.

Olumlamayı açık bir şekilde tarif edecek olursak olumlama olumsuz telkinin tam tersine pozitif, müspet bir şekilde hasta olan kişiye verilmesidir. Atalarımızın da bu konuda birçok sözü bulunmaktadır. Örnek olarak: Bir kişiye 40 gün deli dersen deli olur gibi atasözlerimizde bulunmaktadır.

Olumlamanın insan sağlığına önemi gerçekten çok büyüktür. Bir insan eğer mutsuzsa olumlama sayesinde mutlu olabilir. Bir insan sinirliyse, stresliyse rahat değilse olumlama sayesinde gevşeyip rahatlama halini alabilir. Meditasyon da faydalıdır ancak olumlama daha fazla fayda gösteren bir etmendir. Olumlama ile insan hafızasını da açabilir. Olumlama sayesinde insan daha şanslıda olabilir. Birçok kişi tarafından olumlamanın gerçekten yaşanmış ve etkisi hissedilmiştir. Olumlama ile insan daha çalışkan, dürüst hayata güzel özle bakan birisi haline de gelebilir. İnternetten olumlamalar yazdığımızda karşımıza çıkacak olumlamaların kalitesine göre seçmemiz gerekir. Hangisi bize daha çok fayda veriyorsa o olumlamayı seçmemiz lazımdır.

Olumlamanın İnsan Sağlığına Etkisi
Olumlamanın İnsan Sağlığına Etkisi
  • Bir insan mutlu olmak istiyorsa kendine şöyle demelidir sürekli : “Ben çok mutluyum”

  • Eğer bir insan hasta ise şöyle demelidir sürekli : “Ben çok iyiyim”

  • Eğer bir insan tembel ise şöyle demelidir : “ Ben çok çalışkanım”

Bunun gibi neyde insan eksik ve noksan ise onu kendi kendine olumlama verebilir. Ve daha iyi sonuçlar alabilir. Atalarımızın bir sözü daha var oda: İnsan kendisine kendi doktor olmalıdır gibi atasözlerimizde bulunmaktadır.

Gerçekten insan aslında kendisine kendi doktor olmadıktan sonra isterse sayısız ilaç kullansın doktordan doktora gitsin yine faydasızdır. Burada bir daha olumlamanın önemini ve faydasını görmekteyiz. Ve olumlamalara 21 gün veya 40 gün devam etmelidir. Bu sayılar çok önemlidir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü