Diyet Yaparken Kabızlık Sorunu için Çözümler

Diyet Yaparken Kabızlık Sorunu için Çözümler
Diyet Yaparken Kabızlık Sorunu için Çözümler
service

Diyet Yaparken Kabızlık Sorunu için Çözümler

Vücudunuza koyduğunuz şeyin ortaya çıkma şekliyle pek çok ilgisinin olması sürpriz olmamalı. Ne yazık ki, tipik Amerikan zayıflama diyet genellikle kabızlığa ve kabızlığın giderilmesi için bir aramaya yol açmaktadır.

Çok fazla sayıda işlenmiş, yüksek yağlı yiyecekler ve yeterince sıvı ve lif bulunmaması kabızlığa neden olabilir. İnsanların fark edebileceğinden daha büyük bir sorun olduğunu söylüyor: Winston-Salem’deki Wake Forest Üniversitesi Baptist Tıp Merkezi’nde gastroenterolog olan MD Fortunato.

Düzenli bağırsak hareketleriniz olmadığında bağırsaklarınızı tamamen tahliye edemeyebilirsiniz. Fortunato, zaman içinde dışkı kolonda desteklenebildiğini ve kolonun gerilebileceğini ve bağırsak hareketini daha da zorlaştıracağını belirtti. Kronik kabızlık, sızıntıya yol açabilecek ciddi bir problem olabilir ve hatta ameliyat gerektirebilir.

Kabızlık Rölyef, Kabızlık Önleme

Yapabileceğiniz en sağlıklı adımlardan biri, kabızlığı gideren veya ilk başta kabızlığı önleyen yiyecekleri seçmektir. Kepek gevreği veya kuru erik suyu gibi kabızlığı gideren yiyeceklere çoktan bakabilirsiniz. Ancak, henüz kabızlık semptomlarınız yoksa daha sağlıklı beslenmeye başlayana kadar beklemeniz gerekmez.

 Kabızlık Sorunu için Çözümler
Kabızlık Sorunu için Çözümler

Kabızlığı Gidermek veya Önlemek İçin Egzersiz

Şimdi doğru kabızlık diyeti ile kabızlık rahatlama veya kabızlık önlemek için çalışabilirsiniz. Bu diyet dozunu takip edin.

Kabızlığı Geçirmek ve Önlemek için Öneriler

  • Bol miktarda sıvı için. Günde önerilen sekiz bardak su içmek dışkınızı yumuşatmanıza yardımcı olur ve ortadan kaldırılmasını kolaylaştırır. Fortunato, doğru miktarda sıvıyı içmenin de dışkı kolonu terk etmesine yardımcı olabileceğini söylüyor.
  • Taze ve kuru meyveler yiyin. Meyveler, özellikle kurutulmuş meyveler, lif yüklüdür ve kabızlığın giderilmesine yardımcı olan gıdalardan biridir. Su ile birlikte lif, dışkıya kolayca geçmesi için doğru tutarlılığı sağlamaya yardımcı olur. Kabızlık diyeti için iyi meyve seçenekleri kuru üzüm, kuru erik, incir, muz, elma ve elma püresidir.
  • Tabağını sebzelerle doldur. Sebzeler lif bakımından da yüksektir ve kabızlığın önlenmesine yardımcı olabilirler. Pinto fasulyesi, baklagiller, salatalar ve çiğ sebzelerin hepsi lif bakımından yüksektir, bu da kabızlığın giderilmesi ve önlenmesi için harika seçenekler sunar.
  • Lif için kepekli tahıllar doldurun. Tam tahıllı ekmek, yulaf ezmesi, öğütülmüş keten tohumu, arpa ve buğday kepeği tahılı olup olmadığına bakın. Amacınız günde 35 grama kadar lif elde etmek olmalı.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.