Diyet Sürecinde İradenizi Ele Alın

Diyet Sürecinde İradenizi Ele Alın
Diyet Sürecinde İradenizi Ele Alın
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyet Sürecinde İradenizi Ele Alın

Diyet yapmaya karar almak ayrı bir irade ve güç isterken diyeti sürdürmek de kilo kontrolü kadar bir o kadar da irade kontrolü ister. Ancak, bir şeyler yapmak için küçük bir ilk adım attığınızda bu işi bitirmek için sürekli beyninizi kemiren düşünceler olacak. İnsanlar yarım kalmış bir şey istemez. Her son merak uyandırır. Diyete başlamak, bitirmenin ilk adımı. İstenilen kiloya ulaştıktan sonra ise diyet denilemez fakat sağlıklı şekilde beslenerek kilonuzu formda tutmak o noktaya gelmek kadar da önemli. Peki diyet sürecinde veya diyete başlarken sizi bu karara ve sürdürmeye teşvik edecek olan motiveyi nasıl sağlayabilirsiniz?

Sağlıklı Beslenmeye Karar Verin

Kilo vermek her zaman hem zor hem de aşamalı bir süreçtir. Mesela kimileri kilo vermeyi az yemek yemek diye düşünürken nerdeyse hiç öğün yemeden günü bitirmekle başarıya ulaşacağını düşünür ama tabiki yanılmaktadır. Öğünlerinizi her zaman zamanında ve porsiyon olarak az miktarda tüketirseniz ve bir de yavaş yavaş tüketirseniz olumlu sonuçlar alırsınız.

Öğün aralarınızda ara öğün tarzında az kalorili küçük atıştırmalıklar tüketirseniz diğer öğüne kadar aç kalmamış olursunuz. Hem az beslenmiş hem de sık beslenmiş olarak huzurlu bir diyet süreci geçirirsiniz.

Diyet yaparken aç olduğunuzu hissetmediğiniz sürece başka insanlar sizin önünüzde sağlıksız yemeklerle beslenirken bu tip ürünlere yönelmenizi engellemek adına büyük yol kat etmiş olursunuz. Kendinizi istemli kılabilmek için bazı konularda şartlamanız gerekmektedir. Kilo kolay alınıp zor verildiği için, bu konu üzerinde düşünürseniz irade daha iyi kontrol edilebilir.

Siz diyet yapıp 2 günde 1 kilo verirken 1 günde yediğiniz sağlıksız bir öğün size 2 günde verdiğiniz 1 kiloyu anında geri aldırmaktadır. Ve o kadar sarfettiğiniz emek, zaman boşa gidecek ve sağlıksız bir yaşam sürmenize neden olacaktır. Bunu düşünün ve yaşam standardınızı sağlıklı yaşamaya yönlendirin.

Diyet Sürecinde İradenizi Ele Alın
Diyet Sürecinde İradenizi Ele Alın

Diyet Sürecini En Kolay Şekilde Geçmesi İçin…

Zayıflama için bir kaç öneri daha verebiliriz. İlk olarak öğünlerinizi tükettiğiniz tabaklarınızı küçük seçerek görsel olarak doyuma ulaşabilirsiniz. Çatal ve kaşıklarınızın büyük boy seçilmesi de görsel olarak sizi doyuma ulaştırmaya yetebilir. İnsanlar yanında başkaları varken yemek yediğinde yediklerine dikkat ederek öğünlerini tüketmektedirler. Bu yüzden tek başına öğün tüketmek pek cazip olmayabilir.

Ama şöyle bir şey daha söyleyebiliriz ki tek başına yaşayan insanlar diyet desteği alma konusunda uygulama yaparken daha verimli olmaktadırlar. Karşınızda yemekte özellikle zayıf birileri varsa yemeğimizi tüketirken dikkatli olabiliriz. Yemekten önce su içip sonrasında yemek tüketildiğinde de az yemek tüketerek doyabiliriz. Gece geç saatlere kadar teknoloji ile uğraşan insanların yemek yeme isteği artmaktadır.

Bu yüzden elimizden geldiğince erken uyumaya özen göstermeli,uykumuzu almış bir şekilde sabah uyanmalıyız. Güne erken başlamak da insanı daha iyi ve sağlıklı yaşama sevk eden bir etkendir. Bu tip şeylere dikkat ettiğiniz sürece diyet programınızı daha rahat ve huzurlu bir şekilde uygulayabilirsiniz

Bayan  Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.