Daha Sağlıklı Bir Cilt İçin En İyi 3 Akne Cilt Bakımı İpuçları

featured

Daha Sağlıklı Bir Cilt İçin En İyi 3 Akneli Cilt Bakım İpuçları mı arıyorsunuz? Sivilcelerinizden bıktıysanız ve sonuç almak istiyorsanız, şimdiki zamandan daha iyi bir zaman olamaz. Piyasada sivilcelerden kurtulmayı ve cildi temiz tutmayı iddia eden çok sayıda ürün varken, hangisini seçeceğiniz çok kafa karıştırıcı olabilir. Ancak birkaç temel cilt bakımı ipucunu takip ederek daha sağlıklı bir cilde giden yola başlayabilirsiniz.

İlk olarak, sabundan kaçının. Sabun gözenekleri tıkayarak akne gelişimine neden olabilir. Sabun genellikle akne tedavisi olduğunu iddia eder, ancak genellikle akne durumunu iyileştirmek yerine kötüleştirir. Kokusuz, renksiz sabun gibi hafif ve doğal cilt bakım ürünleri kullanarak bu sorunu önleyebilir ve daha temiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

İkincisi, bol su için. Su inanılmaz bir temizleyicidir ve sağlıklı bir cilt için çok önemlidir. Vücutta biriken toksinler idrar yoluyla atılır, bu nedenle bol su içerek vücudunuz kendini doğal olarak temizleyerek cildinizin sivilcelerle doğal bir şekilde savaşmasını sağlar. Su içmek, daha sağlıklı bir cilt için önemli olan cildinizin nemli kalmasına da yardımcı olacaktır.

Üçüncüsü, yüzünüzü sık sık yıkayın. Akneli yüz yıkama, bakterileri öldürmeye ve akneyi kurutmaya ve iltihabı azaltmaya yardımcı olur. Daha Sağlıklı Bir Cilt İçin En İyi 3 Akneli Cilt Bakım İpucunu takip ederseniz, etkisini hemen hemen görebileceksiniz.

yüzünüzü sık sık yıkayın

İlk olarak, daha fazla su için. Kulağa basit geliyor, ancak o kadar kolay olduğunu düşünmeyebilirsiniz. Muhtemelen susamadığınızı veya suyun size ulaşmadığını hissediyorsunuzdur. Ama gerçek şu ki, akne hastası kadar susamışsınızdır. Bu yüzden her gün en az 2 bardak fazla su almaya çalışın. Ayrıca daha fazla meyve ve sebze yemeye çalışın.

İkinci olarak, cildinizi akneli cilt bakım ürünleriyle ovun. Bu en basit adım gibi görünebilir, ancak ürünün içinde ne olduğunu bilmediği için kaç kişinin akne kremleri üzerinde saatler harcadığına şaşıracaksınız. Etiketi okumadan asla bir ürün satın almayın ve bir ürün bulmak için yardıma ihtiyacınız varsa bir dermatologa danışın. Sivilcelerinizi asla sıkmaya veya patlatmaya çalışmamalısınız. Bu sadece kendinize zarar vermekle kalmaz, sivilceyi yayabilir ve durumu daha da kötüleştirebilir.

diyetinize dikkat edin

Üçüncüsü, diyetinizin yardımıyla sivilce ile savaşın. Evet, daha fazla meyve ve sebze yemek cildinizi temizlemeye yardımcı olur. Ayrıca cildinizi nemli ve sağlıklı tutmak için her gün bol su için. Ancak akne, eyleme geçmezse hiçbir şey değildir. Sivilceli cilt bakım ürünleri kullanarak sivilce ile savaşmaya çalıştığınızda ve başarısız olduğunuzda bir dermatologdan tavsiye almalısınız.

Aknenin cinsiyete, ırka veya yaşa saygısı yoktur. Ancak herkes sivilceden kurtulmak istese de, gerçekten başarılı olan çok az kişi var. Neyse ki, bu basit ipuçlarını takip ederek sivilceli cilt bakımıyla savaşabilir ve sağlıklı ve parlak bir cilde kavuşabilirsiniz. Kolay, hızlıdırlar ve her zaman en iyi şekilde görünmenizi sağlarlar.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü