Bitki Çaylarına Dikkat Edin!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BİTKİ ÇAYLARINA DİKKAT EDİN!

Bitki çaylarına dikkat edin! şifa olsun diyerekten zehir etmeyin.. Cilde ve saça sürülen bitki yağları, zayıflamak niyetinde tüketilen bitki karışımları ve daha bir çok kullanımda bilinçsiz kullanarak sağlığınız da tehlike oluşturabilirsiniz. Beslenme ve Fitoterapi Uzmanı Başak İnsel bitki çayları tüketilirken dikkat edilmesi gereken noktaları anlattı.

BİLİNÇSİZ TÜKETİM KALICI HASARLARA SEBEP VEREBİLİR

Bilinçsizce tüketilen herhangi bir şey gibi bitkisel yöntemler ile tedavi, sağlığımıza kalıcı zarar verebilir. Aynısı, ilaçların yanlış kullanımı sağlığımız için sorun yaratırsa, bitkiler için de geçerlidir. Bitkisel bileşenleri vücudumuza alırken önemli olan, hangi zamanda, ne kadar süre de ve ne kadar tüketildiğidir.

SARI KANTARON VE CİLT LEKELERİ TEDAVİSİ

Amacımız, bitkilerin zehiri iyileştirmemesi. Örneğin; Akne lekeleri ve sivilcelerin kurutulmasında kullanırsanız sarı kantaronun içindeki aktif maddelerde kullanıldığında güneşe çıkıldığında cildin yanmasına, yanık lekelerin oluşmasına neden oluyorken güneş koruyucusuyla beraber kullanıldığında ise her türlü cilt lekelerine çözüm önerisi oluyor!

Tedavinin popüler ilgisi olarak bilinen bitkisel karışımların geleneksel tedavisi her geçen gün artmaktadır. Bu tip bir karışım veya bitki alanında uzmanlığa sahip olmak çok önemlidir. Tedaviler, kontrolsüz medya kanalları ve İnternet’ten temin edilen ürünler hakkında bilgi sahibi olmayan ürünler ölümle sonuçlanabilir.

SİNAMEKİ YAPRAĞI KULLANIRKEN

Bitkinin dozu her şey kadar çok önemlidir. Aşırı kullanılan maddeler vücudumuza kalıcı olarak zarar verebilir. En çok tartışılan örneklerden biri, sinameki yaprağı çayıdır. Genellikle çay biçiminde kullanılan sinameki, kabızlık tedavisinde sıklıkla kullanılır. Bununla birlikte, 3 haftadan fazla tüketildiğinde, bağırsakta kalıcı gevşekliğe neden olabilir ve kronik kabızlığı daha fazla tetikleyebilir.

ZENCEFİL TÜKETİMİ

Zencefil, soğuk algınlığı, mide ve bağırsak rahatsızlıklarının diyabet üzerinde olumlu etkileri olduğu bilinmektedir. Ancak, bu şifalı bitki, safra kesesi ile ilgili rahatsızlıkları olan kişiler bir uzman tarafından kontrollüce tüketilmelidir.

KONTROLLÜ TÜKETİN

Ayrıca, analiz edilen tesisin güvenilir kaynaklarından her türlü muamele, hem zararı kaldırmak hem de faydayı en üst düzeye çıkarmak için bir uzmana danışmak çok önemlidir.

Havalar serinlerken, kış sezonu kendini hissettirmeye başladı. Özellikle bu mevsimde, hastalıklardan korunmak için bitkisel çayların tüketimi artıyor. Bu çayların düzenli kullanımı tedavi edilebilir. Ama halkımızdaki büyük sorun; Düzenli bitkisel çay için hızlı tempolu tedavi yöntemleri ve sabır tüketilmez. Bitkisel çayların, hastalıktan önce önleme yöntemi olarak öneminin farkında değiliz.

Beslenme ve Fitoterapi Uzmanı Başak İnsel

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü