Göz Estetiği Hakkında

featured

Göz Estetiği Hakkında

Göz yapınız ya da göz çevresiyle ilgili hoşnut olmadığınız kısımlar varsa göz estetiği ile değiştirebilirsiniz. Trend göz estetiklerini ve ameliyatsız yöntemleri Göz Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Sultan Kaya Ünsal bizlerle paylaştı.

Badem Göz Estetiği

Düşük göz yapısı yorulmuş ve daha yaşlı görünür. İnsanlar düşük göz görüntüsünü geçici olarak makyajla kapatabilirler, ancak bu kişiyi memnun etmeyecektir. Kalıcı etkili görünüm elde etmek için badem göz estetiği mümkündür.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılıyor?

Göz bölgesinin dış kenarları lokal anestezi yapılarak başlatılır. Göz hafifçe yukarı çekilirse, göz daha büyük görünür ve bakışlar daha derin olur. Badem göz estetiği basit bir işlemdir, ancak sonuçlar kalıcıdır. Yaz veya kış her sezon rahatlıkla yapılabilir. Aynı zamanda ilerde aynı tarafta yatma, kaş kaldırma gibi nedenlerle oluşan asimetrik görüntünün düzeltilmesine yardımcı olur.

Göz Estetiğini Göz Doktorları Yapmalıdır

Herkes göz ameliyatı yapabilir, ancak iyi sonuç alamazlar. Alanındaki uzmanlar tarafından yapılması göz sağlığı açısından çok önemlidir. Özellikle uzmanlık gerektiren alt göz kapağının müdahalesinde yeterli tecrübenin bulunmaması, olası yan etki riskini artırır.

Göz Kapağı Estetiği Yaş Sınırlaması Var Mı?

Göz kapağı estetiği, görmeyi engelleyen herhangi bir durumda yapılabilir. Bununla birlikte, estetik amaçlıysa 16 yaşın üstünde yapılmasını öneririz.

Göz Estetiği Ameliyatsız Olabilir Mi?

Ne kadar gözünüz o an da uyuşturulmuş olsa da özellikle göz gibi hassas bir organımızın neşter görüp kesilmesi kulağa ve göze korkutucu gelebiliyor. Ameliyat olmaktan korkan hastaların istekleri doğrultusunda ve teknolojimizin de gelişmesiyle ortaya çıkan cerrahi olmayan ameliyatsız göz estetiği yöntemlerin kullanımıyla tedavi edilmesi mümkündür.

Ameliyatsız Göz Estetiği Yöntemi Nedir?

Ameliyatsız göz estetiğine başlamadan önce, tedavi edilecek alan sadece lokal anestezi içeren kremler ile anestezi edilir. İşlem sırasında doku buharlaşır. Kesi sonrası hemoraji ya da enfeksiyon riski yoktur.Kazayağı çizgileri, göz kapaklarındaki beyaz ve sarı lekeler, dudak üzeri sigara çizgileri, çeşitli et benleri (yalnızca kesinlikle riski olmayan benler) yara izi çıkarılması, siğil ve çil tedavisi yapılabilir. Bu, çalışanların öğle yemeğinde bile kolayca uygulayabileceği bir zamanda yapılır.

Botoks Göz Çevrenizdeki Kırışıkları Yok Ediyor

Göz çevresindeki kırışıklık botoks uygulaması, iki kaş arasındaki kırışıklıklar, alın çizgileri ve göz kenarları kırışıklıkları (kaz ayağı kırışıklıkları) ilgili kısımlar da kırışıkların yok edilmesinde etkilidir, diğer bölgelerle kolayca uygulanabilir. Botoksun estetik ve sağlık açısından hiçbir yan etkisi yoktur, zarar vermez.

Göz Altı Morluklarından Tek Sefer De Işık Dolgusu ile Kurtulabilirsiniz

Göz altı morlukları, estetik kaygıya neden olan bu durum kişinin yorgun, yaşlı ve hasta görünmesine neden olur. Göz altında hafif bir dolgu uygulanarak kısa sürede gerçekleştirilir ve yapılan bu tedavi ağrısızdır. Kişi operasyondan kısa bir süre sonra normal yaşantısına devam etmesi de uygulamanın avantajıdır. Ayrıca dolguları doldurarak üst kapaktaki çöküntüleri düzeltmek ve  kaş çevresini dolgunlaştırılarak kapak üstündeki sarkmaların tedavi edilmesi de mümkündür.

Kaş Kaldırma Ameliyatsız Yapılabilir Mi?

Aşağıda duran kaşları kaş asma tekniği ile kaş kaldırma işleminizi ameliyatsız yaparak yenilenmiş ve genç bakışlara ulaşmak mümkündür. Lokal anestezi altında uygulanır ve işlem 15 dakika kadar kısa bir sürede tamamlanır. Bu yöntemde bir kesi yoktur, dolayısıyla iz bırakmaz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü