Adet (Regl) Ağrısına İyi Gelen Besinler

Adet (Regl) Ağrısına İyi Gelen Besinler, adet ağrısına ne iyi gelir, adet ağrısı nasıl geçer
Adet (Regl) Ağrısına İyi Gelen Besinler, adet ağrısına ne iyi gelir, adet ağrısı nasıl geçer

Adet (Regl) Ağrısına İyi Gelen Besinler

Adet ağrısına iyi gelen besinler arasında çoğumuzun da bildiği üzere zencefil, adet ağrısına birebir iyi gelmektedir. Zencefil, adet ağrısına sebep olan semptomların ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra, suyunuza ilave edeceğiniz tarçın kabuğu veya tozu da, adet ağrısını azaltacak doğal bir yöntem olarak bilinmekte. Adet döneminizde bitki çayları içmenizi öneririz. Adet ağrısına iyi gelen karışık bitki çayı tarifi var. Rezene, papatya ve kiraz sapı bu bitkilerin karışık olarak bitki çayını içtiğiniz takdir de; kan akışınız hızlanacak ve doğal bir kas gevşetici görevi görerek sizi rahatlatacaktır. Adet ağrısına sebep olan kasılmalara iyi gelerek adet ağrısını azaltacak. Adet döneminde genelde kişinin canı tatlı çekiyor. Gerçekten tatlıya vücudun ihtiyacı oluyor o dönemde çünkü tüketecek olduğunuz bir miktar çikolata da adet ağrısını azalttığı bilinmekte. Çikolatayı bitter seçmek de daha sağlıklı olacaktır.

İlginizi çekecek başka bir makale: Adet Sancısına Ne İyi Gelir?

Adet dönemine girmeden önce B vitamini, magnezyum ve kalsiyum değerleri yüksek besinleri tüketmek, her adet döneminizde gerçekleşecek olan adet ağrısını önlemeye yardımcı olacaktır.

B vitamini alımı için; ciğer yada yeşil yapraklı sebzeler tüketebilirsiniz.

Kalsiyum alımı için; süt ve süt ürünleri tüketebilirsiniz.

Magnezyum alımı için; maydanoz, incir elma gibi besinler oluşacak adet ağrısını önlemek için tüketebilirsiniz.

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü