Acı Çehre Tohumunun Faydaları ve Zararları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Acı Çehre Tohumunun Faydaları ve Zararları

Birçok faydası olan acı çehre tohumu zayıflama amaçlı da kullanmak mümkündür. Acı çehre tohumu Avrupa bilim adamları tarafından tescilli olarak piyasaya tablet ya da kapsül halinde sunulmuş zayıflama da etkisi oldukça iyi yer tutmuştur.

Özellikle de yan etkisi bulunmayan ve herhangi bir kimyasal olmadan tamamen doğal olarak kullanılan acı çehre tohumu 2008 yılından bu yana kullanılmaktadır.

En önemli özelliği tok tutmasıdır. Diğer ürünlerin aksine tok karnına alınan tohumlar, kapsüller veya hapları sayesinde ayda 5 ila 8 kilogram kilo vermeniz mümkündür.

Bazı ürünlerde daha hızlı kilo verildiğini iddia edenler olmuştur. Bazen hızlı zayıflamak vücudumuza ciddi sorunları ve yıkımları beraberinde getirmektedir. 1 Ayda 10 ile 15 kilo vermek veya daha fazla olması durumu sağlığımızı bozabilir. Kilo vermede olsun kilo almada olsun her zaman düzenli olması bizim açımızdan yararlı olacaktır. Bu bakımdan uzmanlar Acı çehre tohumu / otu ile zayıflamak oldukça zararsız demişlerdir.

Acı çehre tohumu tok olarak kullanılmaktadır. Bunun sebebi ise besinlerle almış olduğumuz yağların, bağırsakların emilimi gerçekleşmeden acı çehre otunun dışarı atması durumudur. Yani vücudumuza yağ girmesini engeller ve mevcut olan yağları da çözmeye yardımcı olur.

Acı Cehre Tohumunu 15 Gün Arayla Kullanın

Herhangi bir zararı bulunmadığını savunan uzmanlar; Hipertansiyon problemi olanlar, hamilelik döneminde olanlar, emzirme döneminde olanların kullanmaması gerektiği ve bunların dışında herhangi bir sorun teşkil etmeyeceğini vurgulamışlardır. Acı Çehre bitkisi ile yapılan ürünlerin zararı konusunda bazı söylentiler dolaşsa da İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki ve birçok uzman tarafından tavsiye edilmiştir. Sadece dikkat edilmesi gereken husus bilinçsiz aşırı kullanımdan kaçınmalı ve normal şekilde kullanıldığında ishal etkisi yaratacağından vücut su kaybına uğrayacaktır, buda zararı olduğu anlamına gelmemektedir. Bu bitkiyi kullanıyorsanız ve ishal etkisi görülmüşse sıvı alımına özen göstermeniz yeterli olacaktır. Acı çehre tohumu sürekli kullanımında bağırsaklarınızın dengesini bozabilir, kaçırmalara sebep verebilir. Yada aksine bağırsaklarınızı tembelleştirir ve kronik kabızlık sıkıntısı çıkartarak boşaltım için her zaman acı çehre tohumuna ihtiyacınız olabilir. Bunların olmaması için acı çehre tohumunu az kullanın. Her gün kullanıma uygun değildir, 15 gün arayla veya 1 hafta kullanıp 2 hafta kullanmayarak sürdürebilirsiniz.

Acı çehre kapsülleri kekikli olarak da piyasada satılmaktadır. Genel olarak bakıldığında etkisini görenlerin çoğunlukta olduğunu görmekteyiz.

0
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
2
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Yorumlar kapalı.