Yanlış Nefes Migren Ağrısı Mı Yapıyor?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yanlış Nefes Migren Ağrısı Mı Yapıyor?

Girdimi geçmek bilmeyen migren ağrısının sebebi aslında yanlış nefes alıp vermekten mi ibaret? Bir çok sebep olabiliyor migren ağrısını ortaya çıkarmakta, doğru solunumla migreni önleyebilir misiniz? İşte cevaplar…

Ayak uyuşukluğundan baş dönmesine, terlemeden distraksiyona ve anksiyeteden migrenden, 200’den fazla hastalık ve semptom, yanlış solunum ile tetiklenir. Doğal, doğru solunumla sakin ve odaklanmış bir akla sahip olmak ve yaşamdaki tıkanıklıkları ve sınırları ortadan kaldırarak kaliteli bir yaşam geçirmek mümkün.

MÜKEMMELLİYETÇİLERİN BAŞINA DAHA SIK MİGREN AĞRISI VURUYOR! 

İşlevsel olmayan solunum alışkanlıklarını öğrendiyseniz, solunum kimyalarınızı tekrar tekrar rahatsız ediyor olabilirsiniz. Bu, hücrelerin yeterli oksijen almamalarına ve yüzlerce hastalığı tetikleyerek hipokapniye neden olabilir.

Migren ağrısının mükemmeliyetçilikle ilgili olduğunu biliyorum. Çalıştıkları yüzlerce kronik migrende gördüğüm kadarıyla, mükemmel olma çabalarında kendilerine çok fazla baskı yapıyorlar. İyi, güzel, doğru, dürüst, her zaman ve her şey iyi, güzel, pürüzsüz, mükemmel, sonsuz çabalar veriyorlar ve bu nefesinize yansıyor.

SOLUNUM VE NEFES FARKLIDIR

Solunum, beyin refleksleri tarafından kontrol edilir ve kalp sistemimiz, solunum sistemimizin tam olarak çalıştığı şekilde çalışır. Nefes bir davranış şeklidir ve manipüle edilebilir. Nefesimize bilerek ya da bilmeyerek, rahatlamak için, korkudan ve stresden kurtulmak için nefesimizi doğru almıyoruz.

Yanlış solunum alışkanlıklarının neden olduğu veya tetiklediği bir sağlık probleminde disfonksiyonel bir solunum alışkanlığı ortadan kaldırılırsa, iyileşme meydana gelebilir.

Solunumun yüzde 90’ı, yanlış solunum alışkanlığı. Kendinizi rahatlatmak için, her aşırı solumada psikolojik olarak rahatlamış olabilirsiniz, fakat öte yandan nefes alma tekniğinizi bozabilyorsunuz. Bu problemden kaçınmak için, solunum alışkanlıkları uzmanlar tarafından değerlendirilmelidir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü