Yağ Enjeksiyonu Nedir? Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Yağ Enjeksiyonu Nedir?
Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ Enjeksiyonu Nedir? Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Yağ enjeksiyonu, yaşlanmanın getirdiği sorunları ortadan kaldırmak için yapılan bir uygulama olarak biliniyor. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. Derya Bingöl, estetik uygulamalar arasında en yaygın uygulamalardan biri olan yağ enjeksiyonunu anlattı. Yağ enjeksiyonu nedir? Yağ enjeksiyonu ne için uygulanır? Yağ enjeksiyonu nasıl yapılır?

Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ Enjeksiyonu Nedir?
Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ enjeksiyonu, yaşlanma etkisini azaltmak ve cilde canlılık sağlamak için yüz bölgesindeki çöküntü ve hacim kaybı için ideal olan küçük cerrahi uygulamalardan biridir.

Yaşlanma, kilo verme süreçleri, doku kaybı olan bazı hastalıklar, stresli yaşam koşulları, beslenme bozuklukları ve çevresel faktörler yüz ve vücut bölgelerine, cilt sarkmasına, kırışıklıklara ve doku kaybına neden olabilir. Sağlıklı beslenme, düzenli spor ve kişisel bakım konularına verilen önemle, bireylerin genetik özelliklerine bağlı olarak bu işlemlerle yavaşlatılabilir. Ancak her bireyde bu mümkün olmayabilir.

İlginizi çekecek olduğunu düşündüğümüz başka bir makale: Yanak Yağı Aldırma Bişektomi Nedir?

Yaşlanmayı geciktirmek, daha genç, daha sağlıklı ve daha güzel görünmek isteyen insanlar birçok estetik yöntem deniyorlar. Her yöntemin her yaş ve her durum için uygun olmadığını belirterek; uygun prosedürler veya estetik müdahaleler; İnsanların sağlık ihtiyaçlarına göre profesyonel olarak seçilmeleri gerektiğini vurguluyor.

Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Yağ Enjeksiyonu Nedir?
Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Her şeyden önce sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak, sağlıklı yaşam, doğru beslenme, düzenli spor ve sağlıklı ve düzenli bir uyku sağlamak için özen gösterilmelidir. Aynı zamanda; Cildi düzenli olarak temizlemek, gerekli bakımı yapmak, nemlendirmek ve güneşin zararlı etkilerinden korumak önemlidir.

Yılların izleri görülmeye başladığında estetik cerrahi uzmanları cilt için gerekli cerrahi müdahaleleri yapabilir. Burada, yaş, genetik özellikler, sağlık durumu, sosyal yaşam, estetik ihtiyaçlar ve kişinin beklentileri dikkate alınarak uygun teknik seçilmelidir.

Yağ Enjeksiyonu Nedir?
Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ enjeksiyonu; Yüzdeki çöküntü ve hacim kaybı için ideal küçük cerrahi işlemlerden biridir. Çünkü yağ hücresi bir tür kök hücre gibi davranır ve yenilenen ve gençleştirici bileşenler içerir. Göbek, kalça veya bacaklardan alınan yağ dokusu ihtiyaca göre hazırlanabilir; yüze enjekte edilebilir ve böylece yüz gençleşmesinde kullanılabilir.

İlginizi çekecek olduğunu düşündüğümüz başka bir makale: Meme Estetiği Öz Güven Katıyor

Tekniğin en önemli avantajlarından biri, kişinin kendi vücudundan alınması ve işlemin tekrarlı uygulamalarla kalıcı olmasıdır. Ek olarak, birden fazla bölgenin doldurulması gereken durumlarda tercih edilebilir. Bu işlem tercihen ameliyathane şartlarında gerçekleştirilir. Çoğunlukla lokal anestezi ve sedasyon altında; Göbek, bacak ve kalça gibi bölgelerde daha fazla bulunan liposakşın yöntemiyle alınır.

Yüz germe ve göz kapağı ameliyatı gibi diğer ameliyatlarla birleştirildiğinde estetik sonucu da arttırır. İhtiyaca göre hacim sağlamak amacıyla sadece yüz bölgesinde değil, yağ grefti uygulamaları; Ayrıca meme büyütme ve kalça sertleşmesinde kullanılır.

Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. Derya Bingöl

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü