Vazelin Nelerde Kullanılabilir?

featured
service

Vazelin Nelerde Kullanılabilir?

Vazelini bilirsiniz her yerde görmüş ve duymuşsunuzdur. Vazelin, her ecza ekipmanın içinde yer alıyor. Vazelinin en çok duyduğunuz alan dudakları nemlendirmek içindir muhtemelen. Ancak vazelinin bir çok kullanım alanı vardır bunları biliyor muydunuz? Her daim ecza dolabımızda bulunan vazelin, dudakları nemlendirmenin çok ötesinde işler yapıyor. Vazelin nelerde kullanılabilir? Merak ediyorsanız işte vazelinin 11 farklı kullanım alanı…

1. Kuru Dudaklar 

Vazelin kuruyan ve çatlayan dudakların en iyi dostudur. Yatmadan önce dudaklarınıza sürdüğünüz vazelinle sabah yumuşacık ve neme doymuş dudaklarla uyanırsınız. Piyasadaki büyük dudak nemlendirici firmalarıyla bile rekabet edebilir. Vazelin ile toz şekerini karıştırın ve dudaklarınızı hafifçe masaj yapın. Dairesel hareketlerle masaj yaptıktan sonra dudaklarınızı silin. Rujunu sürüp dışarı çıkmaya hazırsınız!

2. Çatlamış Ayak Topukları

Vazelin, çatlak ayakları iyileştirmek ve yumuşatmak için en iyi tedavilerden biridir. Geceleri ayaklarınıza vazelin sürün ve ince pamuklu çorap giyin. Sabah uyandığınızda, ayaklarınızın yumuşak olduğunu göreceksiniz.

3. Tırnaklarınızı Besler

Yoğun nemlendirme özelliklerine sahip vazelin, ellerde ve tırnaklarda da etkilidir. Manikür aşamasında tırnakları yumuşatır ve manikür görünümü veren vazelin kurumuş elleri de iyileştirir.

3. Kozmetik Aydınlatıcı

Elmacık kemiklerinize ve kaş kemiklerinize küçük bir vazelin uygulanması makyajınıza nemli ve ışıltılı bir dokunuş katabilir.

3. Çatlamış Dirsekler

Özellikle masa başında çalışanlar dirseklerin çatlaması ve sertleşmesinden dolayı çok şikayetçiler. Uyumadan önce dirseklerinize vazelin sürerseniz, sertleşen dirseklerinizi onarabilirsiniz.

7. Makyaj ve Takma Kirpik Çıkartıcısı

Takma kirpikleri çıkarmanın en kolay yöntemlerinden biri de vazelindir. Elinizle gözünüze kaçmayacak şekilde takma kirpiğin yapışkan alanına yani diplere vazelin sürün ve biraz elinizle dağıtın. Ardından takma kirpikleriniz kendiliğinden çıkacaktır. Böylelikle takma kirpikleri çıkartırken vermiş olduğunuz uğraş ve kipiklerinize uyguladığınız şiddet nedeniyle kirpiklerinizin kırılmasını engeller.

 

8. Sıkışmış Çekmece ve Dolap Kapakları

Ne o, bu maddeye biraz şaşırdınız mı yoksa? Evet vazelin sadece cilt için kullanılmaz. Açamayacağınız sıkışmış bir çekmeceniz veya dolap kapakları varsa, vazelinden yardım alabilirsiniz. Çekmecenizin sıkışmış olduğu bölgeye vazelin uygulayın. Tekrar sıkışıp kalmayacak.

9. Açılmayan Fermuarlar

Vazelin aynı çekmece gibi sıkıştırılmış bağlantı elemanları da açar. Giysinizin fermuarı sıkışırsa, fermuarın her iki tarafına da biraz vazelin uygulayın. Hemen açılacak.

10. Çıra Yoksa Vazelin Var

Çıra yoksa vazelin var dedirtecek kadar kullanışlı bu vazelin. Vazelin aynı zamanda yağlı yapısı sayesinde ateş yakıcı olarak kullanılır. Mangal yapmak için pikniğe mi gittiniz? Ateş yakmanız gerekecek, öyleyse bir pamuğa vazelin dökün ve ateş yakacağınız dallara koyun ve işte oldu.

11. Gıcırdayan Kapılar

Evet, bu işte bile işe yarayan vazelin gıcırdama yapan kapılarınız varsa eğer menteşesine vazelin sürün gıcırdaması kesilecektir.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü