Meme Estetiği Öz Güven Katıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meme Estetiği Öz Güven Katıyor

Meme estetiği öz güven katıyor. Desem ne söylersiniz? Güzel göğüsler ile öz güven arasında nasıl bir ilişkisi olabilir demeyin çünkü, göğüslerini yaptırdıktan sonra gerçekten mutlu olan ve tekrar öz güvenini tazeleyen hastalarımı ben biliyorum.” Diye belirten Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Op. Dr. Bülent Cihantimur göğüs estetiği hakkında bilgi verdi.

Hemde yaz aylarına girmeye sayılı günler kala, göğüs estetiği operasyonu için en ideal zamandayız! Kadınlar için önemli olan göğüsler aynı şekilde erkekler de önem veriyor. Şahsen her ne kadar erkeklerin kalçaları daha güzel bulduğunu düşünsem de, güzel görünen göğüsleri ayrı bir yerde tutan erkeklerin sayısı da çok fazla. Şimdi erkekleri bir yana koyalım, kadın bedeninin ikonik organı göğüslere odaklanalım.

Meme estetiği ile ilk tanışan kadın zannedersem Timmie Jean Lindsey. Şimdiki yılımızdan 54 yıl önce 30 yaşında oluyor. İlk silikon taktıran kadın olarak tarihe adını yazdırmıştır. Anlatılanlara göre Lindsey bu operasyon sonrası evlenme teklifi almış ve dünyaya 4 tane de çocuk vermiştir. Lindsey’in açılışı yapmasıyla bu serüvenle birlikte bugün 3 milyondan fazla kadının slikon meme sahibi olduğunu tahmin edebilirim.

Meme Büyütme Estetiği 

Güzel göğüsler için birçok meme estetiği uygulaması vardır. Göğüs büyütme operasyonu, yani memeye silikon takmak en çok uygulanan ameliyat olmasıyla birlikte, memeye implantların yerleştirilmesi prosedürüdür. Meme implantı çocuk emzirmeye engel olmaz.

Meme Küçültme Estetiği 

Meme büyüklüğünden rahatsızlık hisseden kadınlar meme küçültme ameliyatını kullanabilirler. Bu ameliyatın tercih edilmesi sadece görsel estetik yönleri değil, aynı zamanda ciddi cilt sorunlarına neden olan büyük memelerin neden olduğu sağlık sorunlarını da ortadan kaldırır.

İlginizi çekecek olduğunu düşündüğümüz başka bir makale: En Çok Yapılan Göğüs Estetikleri

Meme Dikleştirme Estetiği 

Meme başının yukarıya kaldırılması ve sarkmış olan dokunun toparlanması için meme dikleştirme estetiği yapılır. Genellikle slikon da takılarak dolgunluk kazandırılır.

Sarkma sorunu olamayan ameliyatsız meme büyütmede göğüslere uygulanan, medikal göğüs bölgesi için özel üretilmiş meme dolgularıyla yapılmakta. Bu uygulama kalıcı sürmez. Ortalama 6-10 senelik bir ömrü vardır. İşlem yapıldıktan sonra, hasta hemen sosyal yaşamına devam edebilir.

https://www.instagram.com/bulentcihantimur/?hl=en

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü