Bactroban krem ne işe yarar, Bactroban nasıl kullanılır? Pomad Fiyatı

Bactroban krem ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Bactroban pomad fiyatı 2021
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bactroban bakteriyel cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için sadece cilt üzerinde kullanılan antibiyotik içeren bir kremdir.

Bactroban krem, bir antibiyotik olan mupirocin içeren bir topikal ilaçtır. Bu ilaç cildin üzerinde oluşan bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır. Bactroban krem genellikle cilt yaraları, egzama, sivilce ve diğer cilt enfeksiyonları için reçete edilir.

Cildin üzerinde oluşan bakteriyel enfeksiyonları önlemek ve tedavi etmek için kullanılır. Bu krem, genellikle yaralar, egzama, sivilce ve diğer cilt enfeksiyonları için reçete edilir. Krem, cildin üzerine uygulandığında, etkili olan mupirocin bakterileri öldürür ve cildi iyileştirmek için gerekli olan doğal işlemleri hızlandırır.

Bactroban Krem İçeriği

  • Etken maddesi: Muapirosin (kalsiyum olarak yer alır)
  • Yardımcı maddeleri: Saf su, benzil alkol, setil akol, strearil alkol, fenoksietanol, setomakrogol 1000, likid parafin, ksantangum

Genellikle yaraların iyileşmesi için kullanılır. Bu krem, cildin üzerinde oluşan yaraların iyileşmesini hızlandırmak ve aynı zamanda yaraların iyileşmesi sırasında bakteriyel enfeksiyonları önlemek için kullanılır. Bactroban krem, yaraların iyileşmesi sürecinde cildin doğal işlemlerini hızlandırarak cildi iyileştirmek için etkilidir.

  • Abse, çıban, iltihaplı sivilce, kıl kökü iltihabı ve yara enfeksiyonun topikal tedavisinde kullanılır.
  • Tırnak batması gibi ayak parmakları tırnağı çevresinde oluşan iltihabın kurutulmasına yardım eder.
  • Burun ameliyatı veya burun estetiği sonrası burun içi enfeksiyonu engelleyerek yara iyileşmesine katkı sağlamak için kullanılır.
  • Lazer epilasyon uygulamaları sonrası cildin enfeksiyon kapmasını önlemek amacıyla önleyici ve tedavi edici olarak uygulanabilir.

Bactroban krem eczane dışında satılmaz. Reçete ile alındığında ise devlet tarafından ödenir.

BACTROBAN KREM TIRNAK BATMASINDA KULLANILIR MI?

Bactroban tırnak batması durumlarında doktorların reçete etmekten çekinmediği krem olarak bilinen Bactroban krem, tırnak batmasının yaşandığı parmak çevresinde iltihaplı yaraya sürülerek ağrıyı ve şişliği hafifletebilir.

BACTROBAN KREM NASIL KULLANILIR?

Bactroban kremin uygulanacağı bölgeyi temizleyin ve ince bir tabaka halinde bölgeye sürün. Göz ve dudak çevresi hariç, günde 3 defa bölgeye sürülerek bactroban krem kullanılabilir. 10 gün boyunca kullanılır ve bu süreçten sonra kullanılmaz.

BACTROBAN KREM FİYATI NEDİR?

15 gramlık bu kremin güncel fiyatı 55.52 TL‘den eczanelerde satılmaktadır. Eczane dışında satışı yoktur. Reçeteli alındığında devlet tarafından ödenmektedir. Bu fiyatlardan çok fazla söyleyen eczanelerden alım yapmayın. Son kullanma tarihine göre kullanın.

Ancak, unutmayın ki Bactroban krem sadece cildin üzerinde oluşan bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılmalıdır. Eğer cildinizde başka bir tip enfeksiyon veya rahatsızlık varsa, doktorunuzla konuşun ve onun önerilerini dinleyin. Ayrıca, ilacı kullanmaya başlamadan önce doktorunuzla konuşun ve doktorunuzun önerilerini dikkate alın.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü