Soğan Suyu ile 2 Kat Daha Hızlı Uzayan Saçlar

Soğan Suyu ile 2 Kat Daha Uzayan Saçlar
Soğan Suyu ile 2 Kat Daha Uzayan Saçlar

Soğan Suyu ile 2 Kat Daha Hızlı Uzayan Saçlar

Soğan suyu bilinen eski bir saç uzatma yöntemidir. Eski fakat çok etkili bir yöntemdir. Yıllardır da uygulanan hızlı uzayan saçların sırrı soğan suyu ile sizde saçlarınızı 2 kat daha hızlı uzatabilirsiniz!

Soğan suyu ile saç uzatma yöntemi, henüz yeni popüler hale gelmesine rağmen, uzun zamandır kullanılan bir yöntemdir. Soğanın, saç beyazlamasını önlemede özellikle etkili olduğunu biliyoruz. Soğan suyu, saçların daha hızlı uzamasına yardımcı oluyor.

İlginizi çekecek olduğunu düşündüğümüz başka bir makale: Soğan Suyuyla Saçlarınızı Uzatacak Bir Bakım

2002’de yapılan bir araştırmaya göre saç derisinde veya vücudun herhangi bir bölgesinde ‘saç kıran’ olan bölgeye soğan suyu sürüldüğünde, problemli bölgede tekrar kıl çıktığını ortaya koymuştu.

Başka bir çalışmaya göre, soğan suyunun, antibakteriyel özellikleri sayesinde saç tellerinin beyazlaşması ve incelmesi önlenir, saç sağlığı ve kaliteyi arttırır.

Soğan Suyu ile 2 Kat Daha Hızlı Uzayan Saçlar
Soğan Suyu ile 2 Kat Daha Hızlı Uzayan Saçlar

Soğan Suyu ile Saç Uzatma Yöntemi 

Soğan suyuyla saç uzatma için birkaç farklı yöntem vardır.

Yöntem 1: 2 adet soğanı blender veya katı meyve sıkacağı içinde sıkın. Elde edilen soğan suyunu saç derinize uygulayın. Saçınız da 1 saat beklettikten sonra yıkayın.

Yöntem 2: 1 litre su kaynatın. Su kaynamaya başladığında, doğranmış 3 soğan kabukları ile beraber ekleyin ve 10 dakika daha kaynatın. Suyun soğumasını bekleyin. Elde ettiğiniz soğan suyu ile saçlarınızı yıkayın.

Eğer imkanınız varsa ertesi güne kadar saçınızda soğan suyunu bekletmek çok daha etkili sonuçlar verir. Soğan kokusu alıyorsanız saçınızdan, soğan suyunu saçlarınıza buladıktan 2 saat sonra saçlarınız şampuan ile yıkayabilirsiniz.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü