Kapat

Hızlı Saç Uzatma Maskesi

Hızlı Saç Uzatma Maskesi

Uzun saçlar, her saç modeli yapılabilen, her rengin göz alıcı durduğu ve bakımı kısa saçlara göre daha kolay olan mükemmel görünen ve bir tutkuyla genel olarak uzun saçlara pek bir ilgiliyiz. Saç modelleri, kişiye öz olarak belirlenmesi durumunda kısa saç modelleri de bambaşka bir hava katıyor insana. Saç uzatma konusuna gelmişseniz eğer saçlarınız muhtemelen kısa ve saçlarınızda değişiklik olsun istiyorsunuz. Saç uzatmak için mükemmel bir tarif var.

Malzemeler:

  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
  • Yarım limon suyu
  • 1 su bardağı süt
  • 1 yumurta sarısı

Not:

Eğer saçlarınız çok çabuk yağlanıyorsa maskeyi hazırlarken zeytinyağının miktarını az tutabilirsiniz ve yumurtanın beyazını tarife ekleyebilirsiniz. Şimdi gelelim maskenin tarifine…

Hazırlama:

Tüm malzemeleri bir kaseye ekleyin ve iyice karıştırın. Saç boyama fırçanız veya ellerinizle karışımı saç diplerinden başlayarak uçlarına doğru uygulayın. Saçlarınızı bone ile kapatın ve en az yarım saat bekleyin. Bekleme sonunda saçlarınızı soğuk suyla yıkayın. Aksi takdirde, saç maskesindeki yumurta sıcak suyla temas ederek hafif pişme etkisiyle saçınız tüm gün hatta iki gün yumurta kokar.

Ayda en az 2 kez tekrar etmeye dikkat etmeniz sonucunda saçlarınız  olduğundan çok daha parlak ve ipeksi dokuda olmasının yanı sıra daha hızlı uzadığını da fark edebilirsiniz.

Bayan Güzellik

“Hızlı Saç Uzatma Maskesi” üzerine 2 yorum

  1. Asena says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir