Saçın Hızlı Uzaması için Ne Gerekli?

Saçın Hızlı Uzaması için Ne Gerekli?
Saçın Hızlı Uzaması için Ne Gerekli?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saçın Hızlı Uzaması için Ne Gerekli?

Hızlı saç uzatma için neler yapılabilir? Saçın hızlı uzaması için ne gerekli? Vücudumuz saçların hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlamak için hangi besinleri istiyor? Hangi bitkisel yağlarla dışarıdan saç bakımı yapılabilir? Hepsinin yanıtları yazımızda.

Yüzyıllardan beri kadın için saçın büyük bir önemi vardır. Saç sağlığı aynı zamanda bir kadın için psikolojik bir yansıma olarak karşımıza çıkar. Sağlıklı ve bakımlı bir saça sahip kadın aynı zamanda kendine güvenen, mutlu kadındır.

Demir Eksikliği Olup Olmadığını Kontrol Ettirin

Hızlı saç uzatma, demir eksikliği

Öncelikle sağlıklı ve hızlı uzayan saçlara sahip olmak için beslenmeye çok dikkat etmek gerekir. Saç dökülmelerinin en temel nedenleri arsında demir eksikliği görülmektedir yüzden vücudun demir ihtiyacını karşılan takviyeler alınmalıdır. Beslenme, saçların hızlı ve sağlıklı uzaması için en temel adımdır. Demir eksikliği yorgunluk, halsizlik, kırılgan ve güçsüz tırnaklar ve bazen beyaz dil gibi belirtilerle kendini belli eder. Tabi kesinlik için doktorunuza başvurmalısınız.

Isırgan Otu Saçın Uzamasını Destekler

Hızlı saç uzatma, ısırgan otu

Saçların hızlı ve sağlıklı uzaması için pek çok doğal yöntem vardır. Saçların sağlıklı bir biçimde uzaması için faydalanacak en temel yöntem bitkiler ve bitkisel yağlardır. Saçın hızlı uzaması sağlayan bitkiler arasında ısırgan otu gelmektedir. Isırgan otu içerdiği yüksek demir sayesinde saç köklerini güçlendirerek uzamayı hızlandırır. Saçların sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlayan takviyeler arsında tabii ki bitkisel yağlar gelmektedir.

Bitkisel Yağlar Saça Dışarıdan Bakım Yapar

hızlı saç uzatma bitkisel yağlar
hızlı saç uzatma bitkisel yağlar

Bunlardan en bilindikleri argan yağı ,yılan yağı, tatlı badem yağı, hint yağı ve zeytinyağıdır. Bu yağların bileşenlerine baktığımızda yüksek oranda b1,b2 ve e vitamini içerdiğini görüyoruz. Ayrıca bu yağlar saçın hızlı ve sağlıklı uzamasının yanında saçın hem parlak görünmesini hem de saç diplerinde oluşacak mantar türü hastalıkların önlemektedir. Yağlar saç diplerine masaj yoluyla düzenli aralıklarla uygulandığında yaklaşık bir, bir buçuk ayın sonunda maksimumu 2 cm yakın bir uzama gözlemlenebilir.

Vitamin Değerlerinizi Kontrol Ettirin

hızlı saç uzatma, vitamin değerleri

Bunlarla birlikte alınan A,D,K ve C vitaminlerinin alınması, omega yağ tüketiminde etkilidir. Saçın temel yapısını oluşturan keratinin de folik asit içeren gıdalardan sağlanması gerekir. B besinler; fındık, badem ,somon balığı, yumurta gibi besinlerdir. Bunların yanında saçların bakımı ,kesimi de saçların hızlı sağlıklı uzamasında etkendir. Özellikle duştan sonra saçların kurumadan taranması büyük ölçüde saç kırılmalarını önleyecektir. Saçın fazla ısıya uzun süre maruz kalması da saçı yıpratan etkenler arasındadır. Bu nedenle saçların sağlıklı uzaması için yıpratılmamaya dikkat edilmeli ve düzenli bir bakım uygulanmalıdır.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü