Aspirin ile Saç Düzleştirme Yöntemi

featured

Aspirin ile Saç Düzleştirme Yöntemi

Uzun süren bir etkiyle saçlarınızı yatıştırmak, kabarıklığını almak ve düzleştirmek için aspirin yöntemiyle saç düzleştirme etkisini keşfedin. Aynı zamanda yıpranmış saçlar için onarım yapacak bir saç bakımı tarifi olarak da geçer.

Saçlarımız düzken daha yatışmış ve düzgün durduğu için genelde insanlar düz saçlara daha sık tercih ediyor. Ancak saçlarını düz olmasını isteyen hanımların saçları dalgalı veya kıvırcıkken işler biraz zorlaşabiliyor. Tabi ısılı saç düzleştiricileriyle çok kolay bir hale geliyor saçları düzleştirmek fakat sonuçları da bir o kadar can sıkıcı oluyor. Saçlarımız ısılı işlemlere maruz bırakıldığında kırılır ve yıpranırlar. Kırık uçlar kendilerini açığa çıkarırlar ve hiç hoş görünmüyorlar. Kırık uçlar bize kısa saç olarak geri dönüyor. Çünkü onları onarmak emek ve sabır gerektirir. Kolay yolu ise keserek kırık uçlardan kurtulmaktır.

Ancak size sevindirici bir haberim var. Kuaförlerde yaptırdığınız tıpkı saç botoksu işlemine benzer harika bir saç bakımı tarifi biliyoruz ve sizin de bu tariften yararlanmanıza yardımcı olacağız. Hem ekonomik olarak çok çok uygun hem pratik hem de vakti kısıtlı olanlar için birebir bir uygulama. Bu tarifi kendim de yaptım saçlarımda denedim ve sonuç istediğim gibi oldu. Benim saçlarım hafif dalgalı olduğu için saçlarımı kuruttuğumda tamamen saçlarım düzleşmişti. Kıvırcık saçlar için dalgalı saçlar elde edebilirsiniz. Aynı zamanda bu saç botoksu veya brezilya fönü içinde bu şekildedir kıvırcık saçlar, dalgalı saçlara dönüşürler, dalgalı saçlar ise daha düz saçlara dönüşürler.

Malzemeler:

4 Adet aspirin

3 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı

Hazırlama:

Aspirinleri bir havan da döverek toz haline getirin ardından hindistan cevizi yağını ekleyin ve iyice karıştırın. Karışım bu kadar, uygulama için elinizle daha kolay olur, elinize karışımdan alın ve biraz elinizde sürtünme hareketiyle yağı yumuşatarak saç dipleri haricinde tüm saç boy ve uçlarına sürün. İnce bir tarakla tarayarak karışımın saçınıza eşit şekilde yayılmasını sağlayın. 25 – 30 dakika kadar bekledikten sonra saçınızı şampuanla yıkayın. Hindistan cevizi yağı saçta çok yağlı bir doku bırakır bu yüzden şampuan kullanmayı atlamayın.

Bayan Güzellik

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü