Saç Teli Neden İncelir ?

featured

Neden Saçları Araştırıyorsunuz?

Saç tellerinin kalın veya ince olması saç köklerin yapısı ile ilgilidir. Bir genetik mirasın kök yapısı değiştirilemez. Saç telleri bazen hastalıklar, yaralanmalar, kullanılan ilaçlar, uygun olmayan saç bakımı uygulamaları veya şiddetli stres gibi çevresel faktörlerden dolayı zayıflayabilir veya hatta dökülebilir. Ancak bu durum neredeyse her zaman geçicidir ve koşullar düzeldiğinde, saç orijinal haline döner. Özünde, saç yapısal olarak ince değildir; Zaten zayıf veya olumsuz faktörler tarafından periyodik olarak etkilenir.

İnce saçlar kolay ve hızlıdır. Ama aldıkları şekil ve hacim uzun sürmez, hızlıca giderler. İnce saçları olan kişiler genellikle saçlarının elektriklenmesinden, yıkandıktan sonra düğümlenmesinden ve taramada zorluklardan şikayet ederler. İnce telli saçlar herhangi bir ürünle kalınlaştırılmaz, ancak doğru bakım ürünleri, şekillendirme yöntemleri ve kesim modelleri ile tüylerin daha dolgun görünmesi mümkündür.

Saçlarımızın daha hacimli görünmesini sağlamak için ne yapabiliriz?

Yaygın inancın aksine, ince telli saçlar hacmi korumak için sık sık yıkanmalıdır. Özellikle her gün kısa saçları zararsız yıkamak için. Çoğu insan saç kremi saçın daha da kötüleştiğini düşünür, fakat bu doğru değildir. Özellikle uzun, boyalı saçların yıpranmasını önlemek ve saç uçlarının nemini korumak için saç kremi kullanılmalıdır.

Yapısal olarak ince telli kıllar daha kolay aşınır. Saçın rengini sık sık değiştirmek, kalıcı bir ton ve düzleştirici kullanarak saçları çok hafif tonlarda boyamak yorgunluğu artırır. Saçlar mümkün olduğunca kendi rengine göre boyanmalı, ısıl işlemler azaltılmalı, bu işlemlerden önce koruyucu spreyler kullanılmalıdır. Saçların uçlarından düzenli olarak kesilmesi, kırılmaların giderilmesi, saçların daha hacimli görünmesini sağlar ve daha hızlı büyümesine yardımcı olur.

Saçın şekillendirilmesi ve şekillendirilmesi için ince saçların saçı da önemlidir. Omuz veya çene seviyesi ve katlanmış kesimler daha hacimli saçları gösterir. Hamamdan sonra saçın, başın ileriye doğru ve eğer kuruyacak ve hacimli ürünler kullanacak olursanız, saçınızın hacmini gün boyu tutabilirsiniz.

Saç Bakım Uzmanı Serap Öztürk Niya

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü