Saç Cilası Nasıl Atılır?

featured

Saç Cilası Nasıl Atılır?

Saçlarınızdaki rengi eşitlemek veya bir ton koyultmak özellikle de saçlarınızda turunculuk veya dore bir renk tonu varsa o doreleşmiş rengi saçınızdan saç cilasıyla ortadan kaldırabilirsiniz. Peki saç cilası nasıl atılır? Detaylar için okumaya devam edin. Bu makale de saç cilası hazırlamayı ve uygulamasını öğrenmiş olacaksınız.

Saç, kadınlar için güzelliği tamamlayan en önemli unsurlardan biridir. Saç rengi, saç şeklinin sık sık değişmesine karşın, her kadın en iyisini bulmak için sürekli arama yapmakta ve bunun içinse kuaförde soluğu almaktalar. Saçtaki trendler sık sık popülerliğe göre değişmekle birlikte, tatmin olan kadın sayısı epey az, özellikle boyama ve boyama sonrası, saçın yıpranması bir yana yıpranmasına değmeyecek şekilde bir renk elde edilmesi can sıkıcı. Ancak bu gibi durumlarda saç cilası, kadınların istediklerini bulamadıkları noktada iyi bir kurtarıcıdır.

Saç cilası, saçtan istenmeyen rengi bastırmak ve dönüştürmek için birebir bir uygulamadır. Bununla birlikte, kuaförlerde zaman geçirmek ve gereksiz paralar harcamak istemiyorsanız, saç cilasını evinizde hazırlayabilir ve uygulayabilirsiniz.

Saç Cilası Nedir?

Günümüzde, özellikle teknolojinin gelişmesiyle saçlara istenen renk ve şekil verilebilir. Ancak, işlemler saça zarar verebilir ve kırılma, dökülme gibi sorunlara neden olabilir. Bu durumda bakım, saç maskesi, krem gibi solüsyon uygulamaya çalışmak gibi genellikle yeterli değil. Bu noktada saç cilası devreye giriyor. Saç cilası, renk tonu veya saç dökülmesi gibi negatif görünümleri onarmak için bir yöntemdir. Saçın canlı ve parlak olmasını ve boyanın uzun süre kullanılmasını sağlar.

Saç Cilasına Hangi Durumlarda İhtiyaç Duyulur?

  • Saçtaki renk eşitsizliği ortaya çıktıysa bu sorunu gidermek için saç cilası kullanılır.
  • Boyama işleminden sonra hayal etmediğiniz bir renk ile karşılaştığınız durumlarda saç cilası kullanılır.
  • Saçlar bu tip yıpratıcı işlemlerden sonra epey yıpranır ve parlaklığını kaybeder, saça parlaklık katmak için sac cilası iyi bir alternatiftir.
  • Eğer saçta turuncu rengi veya ışıltısı oluştuysa ve bu turunculukları daha küllü bir tona çevirmek için saç cilası kullanılır.
  • Saçtaki çiğ sarı veya yeşilimsi tutamlar da etkilidir.
  • Renk tonunu 1-2 ton koyulaştırmak için saç cilası hafif bir boyama işlemi olacağından iyi bir alternatiftir.

Evde Saç Cilası Hazırlanabilir Mi?

Saç cilasını kuaföre yaptırabildiğiniz gibi, saç cilasını kendiniz evde de hazırlayabilirsiniz. Hazırlaması oldukça basittir.

Evde Saç Cilası Nasıl Hazırlanır?

Evde saç cilası hazırlamak oldukça kolaydır. Saç cilasını iki farklı şekilde hazırlayabilirsiniz.

Saç Cilası Tarifi 1

Uygun bir kaba istediğiniz renkteki saç boyasından iki sigara izmariti boyutunda sıkın, isteğe bağlı olarak bir tatlı kaşığı kadar saç kremi, bir yemek kaşığı % 6’lık oksidan ve 1 bardak su ile karıştırın. Buradaki püf nokta olabildiğince sulu bir karışım elde etmektir. Eğer yoğun bir kıvamda karışım elde ederseniz, saçınızın rengi çok farklı bir renk ile değişebilir. Ayrıca saç cilasını saçınızdan arındırmak da zor olabilir. Karışımı sulu bir kıvamda hazırladıktan sonra uygulamaya geçelim. Saçınızın her tutamına eşit miktarda sürmek büyük önem taşır bir tarafı koyu bir tarafı daha açık bir renk istemezsiniz. Karışımı 10-15 dakika saçınızda beklettikten sonra durulayarak temizleyebilirsiniz.

Saç cilasında oksidan içermemeli deniliyor olsa da, bazı uzmanlar bunun aksini iddia eder. Bu yöntemde de oksidan içermektedir. Burada amaç az miktardaki oksidan ile boyanın saça kolay nüfuz etmesini sağlamaktır.

Saç Cilası Tarifi 2

Saç renginize uygun tonda ya da saçınızı boyamak istediğiniz tonda bir boya satın alarak işe başlayabiliriz. Uygun bir kabı masaya koyduktan sonra bu kabın içine saçınıza yetecek miktarda boyayı sıkın sonrasında boyanın üzerine 1 çay bardağı kadar ılık su ekleyin. Eğer ne kadar boya sıkmakta karar veremiyorsanız, orta boy bir saç için yarım tüp boya genelde yeterli olur. Saç cilası hazırlarken her zaman önem gösterdiğimiz şey kıvamın sulu olmasıdır. Bir öncekinde de belirttiğimiz gibi yoğun bir kıvam olursa bu saç cilası olmaktan çıkar ve saç boyamaktan pek farkı kalmaz. Bu yüzden size verdiğimiz ölçüdeki suya göre değilde kıvama göre ayarlamaya çalışın. Son olarak ise yine isteğe bağlı olarak saç kremi veya isterseniz saç bakımını destekleyecek doğal yağlardan da karışıma ekleyebilirsiniz. Saç cilasını, saçınızın açık renk tonuna sahip bölgelerine uygulayın. 30 dakika beklettikten sonra saçınızı iyice durulayarak temizleyin.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
2
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Yorumlar kapalı.